סנדרוסי (בלבן) בהארכת מעצר. צילום: לירן תמרי

מספר ימים לפני הגשת כתב האישום נגד נתנאל סנדרוסי, החשוד בתאונת פגע וברח, גורם המעורה בחקירה: "סנדרוסי היה בבריחה בצורה מבוקשת קונקרטית והוכחנו זאת בראיות".

כמו כן, סנדרוסי זכה לסיוע מצד קרוביו להימלט: "סביבתו הרחוקה והקרובה העלימו ראיות ולא שיתפו פעולה עם היחידה החוקרת. בגרסאות בני המשפחה נמצאו סתירות רבות".

בטיעונים להארכת מעצרו האחרונה ייחסה המשטרה לא פחות מ-6 סעיפי אישום: הפקרה אחרי פגיעה, הפקרה לאחר תאונה, שיבוש מהלכי משפט, נהגת בחוסר זהירות, נהיגה במצב העלול לסכן עוברי דרך ונהיגה בקלות ראש.

בידי המשטרה מספר ראיות שנאספו במהלך החקירה, חלק מהראיות הוטחו בסנדרוסי על מנת שזה יספק את גרסתו. בדיון הארכת המעצר האחרונה אמר נציג המשטרה: "המשיב המשיך בגרסתו בשתיקה, לא ענה ולא הגיב לראיות שהוטחו בו". עם סיום הדיון פסק השופט נאיל מהנא כי מעיון בחומר הראיות שהובאו לעיונו בהארכת המעצר האחרונה מסתמן: " קיים עוגן ראייתי". 

זירת התאונה בשדרות גולדה מאיר. צילום: רפי קוץ

בחול המועד פסח, נפגע קשה בנימין בייגל אייזן בן ה־11 בתאונת פגע וברח. לאחר התאונה מסרו במשטרה כי באזור גבעת זאב אותר הרכב שעל פי החשד היה מעורב בה. מצבו של הילד עדיין אנוש והוא מאושפז בטיפול נמרץ ילדים בשערי צדק. זהותו של סנדרוסי היתה ידועה למשטרה לאחר הימצאות הרכב בגבעת זאת באותו הלילה. לאחר שפרסמה המשטרה את תמונותו בתקשורת הוא הסגיר את עצמו למשטרה וטען כי לא ידע שמחפשים אחריו. מספר ימים לאחר מכן נעצר מקורבו ומעצרו הוארך גם כן. לאור מורכבות האירוע הוקם צח"מ (צוות חקירה מיוחד) בשיתוף ימ"ר ואגף התנועה.

במהלך החקירה סירב החשוד לשתף פעולה ושמר על זכות השתיקה. כמו כן, הוצע לו לעבור פוליגרף והוא סירב. על פי החשד סנדרוסי פגע בבן ה-11 בצומת, עצר ונמלט ב-158 קמ"ש. רק לאחר שבוע ימים הסגיר את עצמו למשטרה וטען כי לא ידע שמחפשים אחריו. מעצרו הוארך מעת לעת.