כיכר ספרא. אילוסטרציה: אדווה חולי

לאחר שאתמול (א') נחשף במיינט ירושלים כי הורים בבית הספר ממ״ד תורני לבנות בשכונת הר נוף פנו לעירייה ודרשו למנוע העסקה של עובדי ניקיון, עובדת עירייה שמעורה בנושא ציינה כי לא רק ההורים חפצים בכך אלא גם המנהלת.

עשרות הורים בבית הספר שלחו מכתב למפקח בסוף השבוע ודרשו ממנו לאסור כניסה של מנקים ערבים עד שתמצא מנקה יהודיה. הסיבה: לטענתם מנקה ערבי סתר לילדה לאחר שיצאה מהשירותים. העירייה: "מדובר במקרה חמור. טיפלנו בנושא והמנקה הוחלף".

עובדת בעירייה סיפרה בשיחה עם מיינט ירושלים כי "בית הספר רוצה אך ורק מנקים יהודים". לדבריה, מנהלת בית הספר פועלת מזה זמן רב להחליף את עובדי הניקיון הערבים, ביהודים בטענות "שונות ומשונות".

"למרות שלא הוכח שהמנקה באמת סטר לתלמידה, הגורמים הרלוונטיים בעירייה מיד העבירו את העובד לבית ספר אחר. המוסד דורש עובד יהודי ואנחנו לא נאפשר ונהיה חשופים לתביעות על רקע אפליה במקום עבודה", מסרה והוסיפה, "לערבים יש בדיוק את אותן הזכויות כמו עובדים יהודים, ולראייה עובדי ניקיון רבים פזורים במוסדות הלימוד הרבים בעיר ואין כל בעיה איתם. עיקר העניין שהם רוצים עובדת יהודיה. מנהלת בית הספר אמרה במפורש 'רוצה עובדת יהודיה, לא רוצה ערבים', בית הספר אומר זאת מעל לכל במה אפשרית".

מנהלת בית הספר מסרה למיינט: "פנו לדובר של משרד החינוך".