החניון בבית הכרם. צילום: יואב דודקביץ'

אחרי שנודע השבוע כי החניון בגן הפעמון יהפוך להיות חניון בתשלום, מתברר שגם החניון הגדול בבית הכרם הוכשר בשבועות האחרונים על ידי העירייה והפך להיות בתשלום. מדובר על החניון ברחוב אהרונוב, שמכיל למעלה מ-150 מקומות חנייה, ושעד עתה שימש חנייה חינמית עבור מורי תיכון 'זיו', באי בית החולים שערי צדק ועובדי המרכז המסחרי הסמוך. אלא שבוקר אחד החליטה העירייה שתם תקופת החניה החינמית באיזור, צבעה את החניות בכחול לבן והציבה שלטים המודיעים על חניה בתשלום. חלק קטן מהחניון ניתן למינהל הקהילתי ובמקום הוצב מחסום.      

מי שהחליטו לא לשתוק על כך הם מורי התיכון, שהשבוע יצאו למחאה נגד העירייה. השבוע (ג') קיימו המורים מחאה מקורית שבמסגרתה חיפשו זמן רב חניה בסביבת בית הספר וכך איחרו לשיעורים. המחאה מגיעה לאחר שבועות שבהם המורים מנסים ליצור קשר עם כיכר ספרא לאחר שזו הפקיעה, לדבריהם, באופן פתאומי את שטח החניה שלהם.

מחאת המורים השבוע | צילום: יואב דודקביץ'

הפגנת המורים השבוע. צילום: יואב דודקביץ'

לטענת המוחים מדובר בשטח ששימש אותם במשך שנים. "הגענו וראינו שהמקום הפך לחניון", אומרת אחת המורות. "חצי מהחניה הם נתנו למינהל הקהילתי וחצי הפכו לחניה בתשלום. זהו סכום של מאות שקלים מדי חודש. היכן זה נורמלי שאנשי חינוך, שבאופן עגום מקבלים משכורת מהנמוכות במשק, יצטרכו להוציא חלק ניכר ממנה על חניה?"

לפני מספר שבועות פנה צוות בית הספר לעירייה בשם כל העובדים. "הופתענו לגלות כי העירייה דנה בתוכנית לשינוי הסדרי החניה בסמוך לבית הספר בלי לערב אותנו בתהליך", כתבה נציגת ועד העובדים והמורים בתיכון. "מצוקת החניה קשה מאוד ומעמידה רבים מאיתנו במצבים לא נעימים על בסיס יומיומי".

העירייה: "מדובר בהסדרה של חלק קטן מהמגרש הסמוך למינהל, עבור כ־20 מקומות חניה. הכשרת החניה באה בעקבות פנייה של מינהל בית הכרם, שנבחנה ונמצאה מוצדקת. במגרש כולו יש כ־150 מקומות. לטובת המורים קיים חניון חינמי 'חנה וסע' בהר הרצל, ומשם אפשר לנסוע תחנה אחת ברכבת הקלה".