"אני לא מרגישה נוח שהילדים יהיו בצהרון חרדי". צילום: שלומי כהן

עלוני קייטנות של המגזר החרדי שהתפרסמו השבוע עוררו סערה גדולה בקרב הורים חילונים. הסיבה: הפער הגדול במחירים. "הצענו לכם (החילונים) להתנהל תחת רשת חרדית, אך סירבתם", טען נציג ארגון ההורים

על פי מחירי הקייטנות של העירייה, במגזר החרדי (מסגרת שמתבצעת בשיתוף 'אגודת ישראל') המחירים עומדים על 270 שקל לקייטנה רגילה ו־550 שקל לקייטנה וצהרון. לשם השוואה, במגזר הכללי המחירים כבר קופצים ל־835 שקל.

אכזבה משנה לשנה

 "למה אני משלם יותר מכפול על אותו דבר?" שאל הורה חילוני באחת מקבוצות הווטסאפ בעיר. "כל שנה אנחנו מצפים לאיזושהי השוואה במחירים ומתאכזבים קשות", הגיב הורה אחר.

העלון הגיע גם לקבוצת הווטסאפ של ארגון ההורים העירוני. צבי שמחה, האחראי על תחום הגנים בארגון, ניסה להסביר מדוע הפער גבוה. "ניסינו להציע למסגרות הכלליות (חילונים ודתיים; א"ל) לקבל שירות מהרשת החרדית אך לא נמצא לכך רוב", רשם שמחה ברשת החברתית. "עבדנו מאוד קשה מול הגורמים השונים, ובסוף היה אפשר לספור על אצבעות כף יד אחת את אלו שנענו". 

אלא שבמגזר החילוני־דתי לא הבינו כיצד בוועד ההורים בכלל הציעו שילדיהם ילכו למסגרת חרדית ולא התפלאו כי כמעט לא נרשמה היענות לכך.  "אני אישית לא מרגישה בנוח שהילדים שלי יהיו בצהרון חרדי. זה לא מתאים לי בשום צורה", הגיבה אחת האמהות. "אם יש מגזר שמשלם משכורות כל כך נמוכות משהו פה לא הגיוני".

עם זאת, המחיר הנמוך משך בכל זאת שלושה גנים כלליים לרשת החרדית, לאחר שנמצא לכך רוב בקרב הורי אותם גנים. להורים הוסבר כי אם יימצא רוב בגנים נוספים - גם הם יוכלו לעבור למחיר מוזל יותר בפיקוח 'אגודת ישראל'.

מהעירייה נמסר: "מחירי תכניות הקיץ נקבעים על פי הנחיות משרדי החינוך והפנים, בהתאמה לצרכי האוכלוסייה  ובקשות ארגון ההורים בכל מגזר. הפער העיקרי במחירים נובע מהבדל בתכנים החינוכיים ומשכורות של אנשי ונשות הצוות".