טרגדיה בארמון הנציב: גבר ואישה בשנות ה-70 לחייהם נמצאו מחוסרי הכרה בדירה ברחוב מרדכי אלקחי בארמון הנציב. לאחר הערכת מצב מתברר: חשד לרצח כפול. מפקד תחנת עוז סגן ניצב שימי מרציאנו אישר: "כרגע מדובר באירוע של רצח. כל הכיוונים נבדקים, איננו יכולים לומר כרגע כלום". לזירה הגיע מנהל המכון לרפואה משפטית, ד״ר חן קוגל.

גורמי רפואה במקום נאלצנו לקבוע את מותם של השניים במקום. משום שלא נמצאו סימני פריצה על הדלת, גורמי חקירה בשטח הערכיו כי מדובר ככל הנראה במריבה שהסתיימה בנסיבות קשות.

מנהל המכון לרפואה משפטית. צילום: לירן תמרי

חקירה ראשונית העלתה כי קרוביהם של בני הזוג לא הצליחו להשיג אותם בטלפון כבר מיום חמישי האחרון. מחשש לחיי השניים הוזעק היום למקום צוות כיבוי אש. לוחמי האש מתחנת "איתרי", השתלשלו לתוך הדירה דרך המרפסת, ושם גילו את בני הזוג ללא רוח חיים ועם סימני אלימות.

זירת האירוע בארמון הנציב. צילום: לירן תמרי

רס"ל דני ראדה מפקד צוותי כיבוי והצלה שנכנס ראשון לדירה: "דווח לנו ע"י משטרת ישראל, על זוג אשר לא עונה בביתו ברחוב אלקחי בארמון הנציב, ויש חשש לחייהם. הגענו תוך זמן קצר למקום, ודרך מרפסת השכנים השתלשלנו אל תוך הבית. לעינינו התגלה מחזה קשה של בני זוג עם סימני אלימות קשים, פתחנו מיד את הדירה לכוחות הרפואה והמשטרה, אך לצערנו תוך זמן קצר אנשי הרפואה קבעו את מותם של הדיירים"

במקביל הוציאה המשטרה הודעה כי ״לפני זמן קצר התקבל דיווח על חשד לאירוע דקירה בדירה בשכונת ארמון הנציב בירושלים. בדירת מגורים אותרו ללא רוח חיים גבר ואישה כשעל גופם סימני אלימות".

זירת האירוע בארמון הנציב. צילום: לירן תמרי

דוד, אחד השכנים סיפר למיינט כי ראה את הגבר בפעם האחרונה לפני מספר ימים: "אנחנו מתפללים יחד. לא הרגשתי שינוי במצב רוח שלו. מאוד עצוב".

חובש רפואת חירום במד"א יואב פרנקל ופראמדיקית מד"א בר עזר סיפרו: "כשהגענו לדירה ראינו גבר ואישה כבני 70 שוכבים מחוסרי הכרה ללא דופק וללא נשימה. ביצענו בדיקות רפואיות, הם היו ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותם". 

הדירה בה אותר הזוג. צילום: לירן תמרי

צילום: לירן תמרי

וכן בסוף השבוע שעבר נדקרה תלמידה בת 11 בתחנת האוטובוס באותו רחוב. טרם נתפס חשוד באירוע. כמו כן, לפני כשבועיים תושב קרית מנחם כבן 75 נעצר בחשד שגרם למות אשתו בשנות ה-70 לחייה. ככל הנראה מדובר על ניסיון התאבדות שכשל.