ישיבת המועצה. צילום: רפי פרלשטיין

יצאו לדרך: מועצת העירייה התכנסה הערב (ה') לישיבה בה הציג ראש העירייה משה ליאון את הקואליציה החדשה שלו שיצאה הערב לדרך. הישיבה שהייתה אמורה להיות חגיגית, הסתיימה חיש מהר, עם פחות חיוכים, לאור סערה שהתעוררה באולם המליאה.

הסערה החלה לאחר שבניגוד להבטחת ראש העירייה, ישיבת המועצה הייתה סגורה לציבור והמאבטחים לא אישרו לקהל להיכנס. בעקבות המהומה שפרצה, ולאחר שחברי המועצה מסיעת 'התעוררות' איימו שלא יעלו לישיבת המועצה, ההוראה ניתנה והדלתות נפתחו לקהל.

בפתח הישיבה התייחס ראש העירייה, משה ליאון למו"מ שעדיין מתקיים עם עופר ברקוביץ יו"ר התעוררות: "כולם יודעים שאתה מת להיכנס לקואליציה. אני מבין שקשה לך לקבל החלטות; אני מקווה שתצטרף בסוף, אבל לא אתן לך להמשיך עם ההסתה". פעילי ברקוביץ הגיבו לדבריו בצעקות "יא בוגד". בשל המהומות החלה ישיבת המועצה באיחור ניכר, אך היא הסתיימה תוך שעה קלה בתום אישור כל המינויים.

"אני מצר על כך שהישיבה לא הייתה חגיגית", אמר ברקוביץ הערב בשיחה עם מיינט ירושלים. לדבריו, "בושה וחרפה שבוועדת הכספים למשל יש לנו רק שני נציגים כמו בקדנציה האחרונה, בעוד שהפעם אנחנו שבעה. חברי הקואליציה הפלורליסטים תמכו בכך וזו בושה. יש פה פגיעה בלתי מידתית בייצוג הציבור הפלורליסטי".

ברקוביץ הוסיף: "אם הייתי 'מת' להיכנס לקואליציה הייתי כבר נכנס בהצעות הקודמות של משה ליאון, יש פה נושאים כבדים על השולחן. ההסכם של דגל התורה פוגע בסטטוס קוו, ניכנס לקואליציה רק אם ייענו על דרישותינו".