ד"ר קרולה הילפריך נוזפת בסטודנטית לבושה במדי צה"ל

ימים ספורים לאחר ההקלטה שפורסמה בה המרצה באוניברסיטה העברית קרולה הילפריך נזפה בחיילת שהגיעה עם מדים לשיעור, למעלה מ-15 אלף איש חתמו על עצומה הקוראת לפטר אותה.

"אנו דורשים את פיטוריה או דין משמעתי חמור", רשמו יוזמי העצומה, "במוסדות אקדמיים זכותם של סטודנטים ערבים וסטודנטים יהודיים ללמוד במדי צבא, בחיג'אב ובכל בגד אשר יידרשו ירצו ללבוש על פי חוק, דת או לאום. המרצה הנ"ל הנה בושה וכתם למערכת החינוך בישראל". היעד של העצומה הוא 20,000 חותמים, בתקווה שלחץ ציבורי יביא לפיטורי המרצה.

כזכור, השבוע הוקלטה הילפריך כשהיא נוזפת בסטודנטית שהגיעה עם מדים להרצאה, לאחר שזאת התלוננה בפניה שחוותה הצקות מצד סטודנטית ערביה שנכחה באולם. "את לא יכולה להיות נאיבית ולבקש שיתייחסו אליך כאזרחית כשאת מבקשת להיות במדים. את חיילת בצבא של ישראל ויתייחסו אליך בהתאם", אמרה המרצה בהקלטה שפורסמה לראשונה ב"כאן"

האוניברסיטה העברית. צילום: אדווה חולי

מהאוניברסיטה העברית נמסר בתגובה: "ההנהלה מגנה התנהגות בלתי מכבדת בין סטודנטים לסטודנטים ובין אנשי סגל לסטודנטים. האוניברסיטה והמרצה מתנצלות בפני הסטודנטית שחשה פגועה, ונמשיך לפעול למען חיזוק תחושת הביטחון האישי של כל סטודנט וסטודנט".