המופע של "שושקה" השבוע. צילום: באדיבות שושקה

הופעתו של האמן זאב אנגלמאיר בדמותה של "שושקה" שהתקיימה השבוע (ג') במרכז כלל מעוררת סערה, שוב. חבר מועצת העיר, אריה קינג (מאוחדים) שיגר מכתב לחברי המועצה נגד קיומו של המופע.

"מדובר במופע שאין לו מקום בירושלים ובאחד המופעים הבזויים שקיימים",כתב והוסיף, "חברי מועצה יקרים. הינה עוד סיבה להחליף את הנהלת 'רשות הצעירים' ואגף התת-תרבות בעירייה. הגיע הזמן להחליף דיסקט ואת זה עושים באופן של החלפת ראשי המערכת ומינוי אנשים עם ערכים שמתאימים לירושלים כעיר הקודש".

"שושקה" השבוע. צילום: באדיבות שושקה

אין זו הפעם הראשונה שהופעתו של האומן בבירה יוצרת סערה. לפני כשנה התנועה ל׳מדינה יהודית׳ פנתה לניר ברקת בדרישה לבטל מופע דומה בעיר של 'שושקה' ואף איימה בהגשת בג"צ במידה ואכן העירייה תאפשר את קיומו של המופע באירוע ׳שאון חורף'.

'שושקה' מייצגת דמויות רבות, ובהן אישה שמשתתפת בפנטזיות מיניות, פרועה וחצופה, כזו שמנהלת חיי מין פרועים וחיה ככוכבת רשת. "מדובר פגיעה קשה בציבור כולו, פגיעה ברגשות הדת התעלמות מוחלטת מקדושת ירושלים וניצול משאבים ציבוריים שלא כדין", נכתב אז במכתב של התנועה. לאור כל זאת דורשת התנועה הסרת המופעים מלוח האירועים לאלתר, אחרת תשקול התנועה הגשת בג"צ דחוף נגד עיריית ירושלים ומארגני הפסטיבל.

׳.

בפברואר 2017 אף פרש חבר המועצה קינג מהקואליציה בעקבות קיום האירוע, במכתב ששלח לראש העירייה דאז ניר ברקת העלה מספר טענות וביניהם קיום המופע של שושקה מופע שהגדיר אותו כפרובוקציה.

זאב אנגלמאיר המגלם את "שושקה" מסר בתגובה: "אריה קינג ניסה בעבר למנוע השתתפות שלי, כשושקה, בפסטיבל 'שאון חורף' שהוזמנתי אליו על ידי עיריית ירושלים, ואיים בפרישה של הסיעות הדתיות אם המופע לא יבוטל. העירייה פנתה ליועץ המשפטי שקבע חד משמעית בזכות חופש הביטוי ובזכותה של שושקה להופיע בעיר. הגעתי למופע, מוקפת אנשי בטחון, ובתגובה אריה קינג התפטר מהעירייה. רק הוא ולא הסיעות הדתיות שכביכול התיימר ליצג. חברי עירייה רבים ברכו אותי על כך.

"שלשום התקיים מופע אמנותי שפורסם בבניין כלל. הניסיון של אריה קינג למנוע מופעים בעיר שלא תואמים את האג׳נדה שלו בזוי. הוא מנסה להפוך את העיר לקנאית ופונדמנטליסטית, עיר שאין בה מקום לציבורים אחרים ודתות אחרות. בעבר כבר היה שותף למעשי בריונות כנגד קבוצות בעיר, וטוב יהיה לירושלים ולתושביה אם אריה קינג יישאר מחוץ למשחק הפוליטי שהוא מבזה בדבריו ובהתנהגותו".

תגובת העירייה תפורסם כשתתקבל.