בקרוב מאוד אצלנו. צילום: shutterstock

חוצות היוצר בקיץ, החלקה בחורף. ברשות לפיתוח ירושלים (הרל"י) ובחברת אריאל מתכננים להפוך את בריכת הסולטן למתחם גדול להחלקה על הקרח. לעומת הקיץ, שבמהלכו נערכים במתחם הבריכה עשרות אירועים והופעות, בחורף הבריכה נטושה ואינה מנוצלת כלל. היוזמה החדשה מתבססת על אתר ההחלקה על הקרח הפתוח המפורסם בעולם, מתחם רוקפלר במנהטן. במקום זה מדי נובמבר מבשרים את בוא החורף בפתיחת אתר ההחלקה העירוני של ניו יורק.

בשנים האחרונות הפיקה 'אריאל' מדי חורף חודש של החלקה על הקרח באולם הארנה במלחה. יש לציין כי לראשונה קרמה היוזמה עור וגידים ברחבת הכניסה לסינמה סיטי, שבה התארחו המחליקים כשנתיים ואף קיימו במקום משחקי ראווה של הוקי קרח.

בריכת הסולטן. צילום: אוהד צויגנברג

היוזמה הפעם היא חלק מהאסטרטגיה של הרל"י לפתח אטרקציות תיירותיות ומושכות קהל מקומי באזור העיר העתיקה, ולאו דווקא בעונות התיירות. כמו כן המטרה היא שאטרקציות אלו ימשכו קהל בשעות היום והלילה. כך נולד בשעתו פסטיבל האבירים, וכך ממשיך עד היום פסטיבל האור, שבו אפשר לחזות בשעות החשכה בעשרות מוצגים הקשורים לאור של אומנים בינלאומיים במרחב הפתוח בעיר העתיקה.

המיזם נמצא בהליכי קידום תכנון ראשוניים, כשהכוונה היא להפעילו כבר בחודש הבא. עם זאת, לנוכח המעורבות הנדרשת של מספר גופים וארגונים שונים לא בטוח שבלחץ הזמנים הפרויקט יצליח 'להקפיא' את העיר כבר השנה.