שדרות שז"ר. צילום ארכיון: אלון לוי

המשטרה ממשיכה את אכיפתה בנתיב התחבורה הציבורית בשדרות שז"ר: משטרת המחוז יצאה השבוע למבצע אכיפה נגד נהגים בנתיב. עד כה נרשמו 98 דוחות לנהגים שנסעו בנתיב בניגוד לחוק. כאמור סכום כל דו"ח - 500 שקלים. מדובר בכ-49 אלף שקלים שהמשטרה גבתה מהדוחות.   

מתחילת חודש ספטמבר התחילה המשטרה להגביר את האכיפה וההסברה בשדרות שז"ר בעיר, לאחר שהנתיב הפך לנתיב המשמש את התחבורה הציבורית בלבד. המטרה: להקל על הציבור הבוחר לנוע בתחבורה הציבורית ולמנוע עומסי תנועה.

במשטרה הבחינו כי עדיין ישנם נהגים הבוחרים שלא לציית לשלטים שהוצבו המורים על נתיב נסיעה לתחבורה ציבורית בלבד, פתחה המשטרה בראשית השבוע במבצע אכיפה ממוקד נגד אותם נהגים.

"משטרת ישראל תמשיך לפעול לשינוי תרבות הנהיגה בדרך של הסברה לצד אכיפה, על מנת להקל על עומסי התנועה ולמנוע את התאונה הבאה", נמסר מהמשטרה.

לאחר שנים בהם רחוב שז"ר שימש כרחוב מרכזי עבור כלי רכב פרטיים, לפני כשלושה חודשים הוא שונה לנתיב תחבורה ציבורית בלבד, כחלק מעבודות הכניסה לעיר. השבוע, לאחר תקופת הסתגלות שניתנה לנהגים הרגילים כל כך לנהיגה בשז"ר, החלה אכיפת המשטרה בכניסה למקטע, עם ההבטחה לקנס בגובה 500 שקלים לנהגים הנכנסים לנתיב שהפך לנתיב תחבורה ציבורית.