הבור וקייס אבו רמילה. צילום: דוברות המשטרה ולירן תמרי

משפחתו של קייס אבו רמילה בן ה-8, שטבע למוות בבור מים בבית חנינא ביום שבת האחרון, שוקלת לתבוע את עיריית ירושלים ואת חברת הגיחון על רשלנות שהובילה למותו.

בתוך כך פנתה המשפחה לבית משפט השלום בבקשה שיורה על המדינה להעביר לידיה את צילומי מצלמות האבטחה הסובבות את בור המים בו טבע אבו רמילה. הסיבה: להעניק למשפחה תשובות באשר לנסיבות מותו של קייס ותיעוד רגעיו האחרונים בסמוך לבור.

בבקשה לקבלת הצו, שהוגשה בידי עו"ד עבד דראושה המייצג את משפחת אבו רמילה, צוין כי בסמוך לבור המים ניצב בסיס מג"ב, אשר סביבתו מרושתת מצלמות. "משפחת הילד המנוח לא נחה לרגע, לא בימים ולא בלילות", ציין עו"ד דראושה. "חשוב להם יותר מכל דבר אחר לדעת מה קרה, מה היו מעשיו של הילד בטרם טביעתו".

קראו עוד בנושא:
• אחרי שקייס נפל וטבע למוות: עיריית ירושלים גידרה את הבור בבית חנינא  
• מפקד תחנת כבאות והצלה במזרח העיר משחזר את האסון בבית חנינא

בתגובה ציינה המשטרה כי עוד במהלך החיפושים אחר אבו רמילה נעשה ניסיון להנפיק חומרים מצולמים ממצלמות אלה, אך כי לא נמצא כל חומר מצולם של אותו אירוע, לרבות במצלמות אליהן הפנתה משפחת אבו רמילה.

שופטת השלום קרן מילר הורתה השבוע (רביעי) על המשטרה והפרקליטות להגיש לבית המשפט תצהיר שמבהיר האם ניתן למצוא סרטונים של האירוע, בפרט – במצלמה הסמוכה לבור המים, אותה ציינה המשפחה. זאת, "להנחת דעתו של המבקש ובשל הטרגדיה הקשה" אותה חוותה המשפחה.

מהגיחון נמסר: "אנו משתתפים בצער המשפחה אך חברת הגיחון אינה אחראית לאירוע".

מעיריית ירושלים נמסר: "מבדיקה ראשונית עולה שמדובר בשטח פרטי, אליו הושלכו כמויות גדולות של אשפה, מה שהצר מאד את אפשרויות זרימת המים במקום, במיוחד במזג אוויר סוער כמו שחווינו לפני מספר שבועות. השטח המדובר אמור להיות מטופל ע"י בעליו.

"ראש העירייה, משה ליאון, הנחה את העירייה לדאוג לניקיון מיידי של השטח, ובכלל זה גודר השטח על ידי העירייה כבר לפני מספר ימים. התקיימו מספר פגישות של צוות הבדיקה, ובכלל זה סיורים בשטח, מתוך כוונה לאפיין את כל האתגרים באירועים כאלה, וללמוד מהן לעתיד, לכל שטחי העיר ירושלים. הטיפול המיידי של עיריית ירושלים, היה אפקטיבי ומיידי, לרבות היבטי התפעול, הליווי החינוכי והרווחה בעיר".