החשוד ברצח אלירן מלול ומיכל סלה ז"ל (צילום: מתוך עמודי הפייסבוק)

הרצח האכזרי במוצא: פרקליטות מחוז ירושלים, באמצעות עו"ד שגיא אופיר, הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד אלירן מלול (35) בגין רצח בנסיבות מחמירות של אשתו מיכל סלה ז"ל. הנשים הנוספות שעלו חשדות שהוא פגע בהן - לא נכללות בכתב אישום.

על פי כתב האישום, ביום 3.10.2019 לאחר השתתפותה בסדנה להעצמה נשית שבה המנוחה לביתה שם השגיח הנאשם על ילדתם  המשותפת. בהמשך אותו לילה, בסמוך לשעה 01:20 בלילה, תקף מלול את סלה ופצע אותה בראשה. לאחר מכן הצטייד בסכין מטבח, גרר את סלה בעודה מדממת אל מחוץ לחדר, שם דקר אותה כאחת עשרה פעמים בראשה, פניה, צווארה, בחזה ובבטן, תוך שסלה מנסה להתגונן בשארית כוחותיה מפניו. עקב דקירותיו של מלול נפגעו בין היתר כלי דם מרכזיים בצוואר, הריאה וכן אברים פנימיים נוספים בבטנה.

"במעשיו המתוארים לעיל גרם הנאשם למותה של המנוחה באכזריות מיוחדת הבאה לידי ביטוי בתקיפתה בנוכחות בתה התינוקת, פציעה בראש, גרירתה ודקירתה באזורים נרחבים בפלג גופה העליון, תוך שהיא מנסה להתגונן בשארית כוחותיה", נכתב באישום.

כתב האישום לא כלל את יתר העבירות בהן נחשד מלול, ביניהן רצח באכזריות מיוחדת, שיבוש הליכי משפט, או פגיעה בנשים אחרות עמן היה בקשר זוגי בעבר.

על פי כתב האישום: "במהלך חייהם המשותפים נוצר מתח בין בני הזוג, בין היתר על רקע קנאתו של הנאשם למנוחה, ודרישתו כי תנתק קשרים עם בני זוג, חברות ומכרים מעברה".

עןד צוין כי "מעת לעת הביעה המנוחה את לבטיה ביחס להמשך חייה המשותפים עם הנאשם בפני מי מבני משפחתה וחברות, ואף כתבה על כך במספר הזדמנויות".

עו"ד שגיא אופיר, פרקליטות מחוז ירושלים: "בשל נסיבות הרצח הקשות והאכזריות, כפי שתוארו בכתב האישום, מיוחס לנאשם ביצוע רצח בנסיבות מחמירות בהתאם לרפורמה בעבירות ההמתה. כתב האישום מבטא את חומרת העבירה שביצע הנאשם, אשר גדע את חייה של אישה צעירה ומבטיחה בביתה, במקום בו הייתה צריכה להיות מוגנת ובטוחה. במעשיו הותיר הנאשם משפחה פצועה וחבולה אשר מתמודדת מדי יום עם השלכות המעשה הנורא שביצע. הפרקליטות נאבקת ותמשיך להיאבק בתופעה הקשה של אלימות ורצח נשים על ידי בני משפחה".

זירת האירוע במוצא. צילום: דוברות המשטרה

סלה ז״ל, נמצאה ללא רוח חיים ב-3 באוקטובר, בביתם בשכונת מוצא. על פי החשד, מלול דקר אותה עשרות פעמים ולאחר מכן פצע את עצמו, הביא את התינוקת שלהם, בת שמונה חודשים בלבד, לשכנים - כשהוא שותת דם בעוד הוא טוען כי ניסה להתאבד יחד עם אשתו.

ביום הרצח, 3 באוקטובר 2019, סלה לא הגיעה לעבודת וגם התינוקת של הזוג לא נשלחה למשפחתון באותו היום - כך פורסם באתר ynet. עוד עולה מחקירת המשטרה בתקופה שקדמה לרצח מלול התנהג באובססיביות כלפי אשתו, ניסה להרחיק אותה מגברים בני משפחתה, ואף ביטל את החברות שלה עם גברים בפייסבוק שלה.

בתוך כך נודע כי המשטרה חוקרת את מלול בחשד לתקיפה מינית של בנות זוגו הקודמות והתעללות בהן. במסגרת החקירה העידו שש נשים שונות נגדו במשטרה. בסוף השבוע (שישי) הוגשה הצהרת התובע על כוונה להגיש כתב אישום נגד אלירן מלול, החשוד ברציחתה ב"אכזריות מיוחדת". עוד התברר כי מלול חשוד בתקיפה מינית של נשים נוספות עמן ניהל מערכת יחסים בעבר.