ירושלים מתאוששת מלילה עמוס באלימות: בפרסומים שמפיצים במטה ההפגנות של העדה האתיופית מודיעים כי ההפגנות יתחדשו בשעות הערב ברחבי הארץ וכן בירושלים. המוקדים האפשריים: צומת פת וגשר המיתרים. 

הבוקר (ד') הובאו להארכת מעצר שלושה מפגינים מתוך 31. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרם בחמישה ימים, בית המשפט התיר לשחררם בתנאים מגבילים.

31 מפגינים נעצרו ו-2 שוטרים נפצעו אמש (שלישי) באחד מהימים היותר סוערים שידעה ירושלים בזמן האחרון. מאות מפגינים חסמו את הכניסה לעיר משעות אחר הצהריים ושרפו פחים. בעקבות ידוי אבנים של המתפרעים, נפצעו שני קציני משטרה בראש ובגב. בהמשך תקפו שוטרים והמשטרה עצרה כאמור  15 חשודים שתקפו את השוטרים והפרו את הסדר הציבורי.

סמוך לחצות הסתיימה ההפגנה, וחשפה את הנזק הרב שנגרם לרכוש: פחים שרופים לצד רמזורים ותמרורים שנעקרו ממקומם, בין השאר בגלל הזרם החזק של רכב ה"מכתזית" של המשטרה. עוד קודם לכן, בשעה 4 אחר הצהריים, החלה הפגנת החרדים של הפלג הירושלמי. כ-300 מפגינים חסמו את צומת הכניסה לעיר ושיבשו את פעילותה של הרכבת הקלה.

אחד מהרמזורים שנפגעו (צילום: לירן תמרי)

במשטרת ישראל נערכים לכל תרחיש ולאפשרות כי ההפגנות יחודשו גם היום (רביעי). אמש פרסמה המשטרה הודעה בה נכתב: "במהלך היומיים האחרונים, משטרת ישראל איפשרה למפגינים את חופש המחאה והביטוי במספר מוקדים ברחבי הארץ תוך הכלה וגילוי איפוק רב מצדם של השוטרים. המשטרה ניהלה שיח רציף ונקטה במאמצי הידברות ממושכים במטרה למנוע אלימות מכל סוג שהיא, ובפרט פגיעה בשוטרים, אזרחים ורכוש. לאור מעשי אלימות הקשים מצד מפגינים רבים, שהובילו לפציעתם של עשרות שוטרים במהלך היממה האחרונה ולפגיעה בסמלי שלטון, הנחה מ"מ מפכ"ל ניצב מוטי כהן, לא לאפשר כל גילוי אלימות ולפעול בתקיפות כנגד מפירי הסדר ופורעי חוק. בהתאם, המשטרה פועלת כעת לפזר את המפגינים ולהפסיק את האלימות תוך שימוש בכוח ובמטרה למנוע המשך פגיעה בנפש, ברכוש ובכל משתמשי הדרך", דברי המשטרה.

ההפגנה אמש (צילום: לירן תמרי)