שני החשודים המרכזיים בפרשת השחיתות החדשה בעיריית ירושלים. צילום: יואב דודקביץ'

פרשת השחיתות שנחשפה אתמול (שלישי) ממשיכה להכות גלים במסדרונות העירייה. החברה העירונית שבראשה עומד אחד הבכירים שנעצרו, מעורבת באופן פעיל מאוד בחיי התרבות הירושלמים ונוגעת ביום יום למאות עובדי עירייה ועוד עשרות עובדים נוספים בארגונים חיצוניים עמם היא משתפת פעולה.

ביטול דו״חות תמורת כרטיסים להופעות: עצורים בפרשת שחיתות חדשה בעיריית ירושלים

בחקירת המשטרה הסמויה שנוהלה ב - 10 החודשים האחרונים, חשפו חוקרי המשטרה חשד כי הבכיר בחברה העירונית והעוזרת האישית שלו, 'סיפקו בחינם' לאורך השנים אלפי כרטיסים לאירועים והופעות, באמצעותו של הבכיר בעיריית ירושלים, וזאת על פי החשד במטרה לקדם טובות הנאה ואינטרסים אישיים בהם ביטולם של דוחות חניה למקורביו. החשודים, צפויים להשתחרר היום (רביעי) למעצר בית.

"הדרך למעשים פליליים קצרה"

במסדרונות העירייה לא מפסיקים לדבר על המעצרים של המשטרה, כאשר הבכיר בחברה העירונית שנעצר היה לשיחת היום. "הכרתי אותו שנים, לא האמנתי כשהמשטרה עצרה אותו, הייתי בהלם" אמר גורם בעירייה, "על פי ההיכרות שלי איתו, מדובר על אדם הגון. לא נתפס שמייחסים לו את החשדות האלה במשטרה".

לטענתו, רבים בעירייה מכירים את הבכיר מתוקף הוותק הרב שצבר בתפקיד. "הוא היה מסתובב פה במסדרונות העירייה כל הזמן. אדם חביב מאוד בעל היסטוריה עשירה ואמינה. למה שדווקא ממרום ניסיונו הוא יתחיל להתנהל בצורה לא תקינה כזאת? אני לא יודע, אני לא גורם מוסמך ולא בקיא בפרטים. צריך לזכור שהרבה פרשיות כאלה מסתיימות בלא כלום והמשטרה או הפרקליטות מחליטים לא להעמיד לדין את המעורבים. הרבה פעמים זה נפתח ברעש גדול ומסתיים בשקט קטן. עוד צריך לזכור שכל אדם הוא חף מפשע כל עוד לא הוכחה אשמתו. אסור לחרוץ גורלות ולהעמיד אנשים למשפט שדה סתם".

גורם אחר בעירייה דווקא לא הופתע מהחשדות. "אני לא מכיר את המעורבים באופן אישי" אמר השבוע, "אני אפילו לא מכיר באופן ספציפי את המחלקה שאליה נוגעות החשדות. אבל אני יכול להגיד שבתור עובד עירייה במשך זמן לא מועט, אני מרגיש שהתרבות הארגונית של החברות העירוניות האלה ובתוך העירייה היא בעייתית, וזה בלשון המעטה. יש הרגשה שאפשר לעשות הכל והדרך להגיע למעשים פליליים קצרה".

צו איסור פרסום עדיין מוטל על שמות העצורים והמעורבים בפרשה.