מצעד הגאווה בירושלים. צילום: יואב דודקביץ'

"אנחנו כאן כדי להישאר": הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות מגיב לאמירותיו של הרב הראשי של ירושלים שתועד בסוף השבוע בכנס אשדוד והתייחס גם לטיפולי המרה ואמר: "כל אחד יכול להתגבר, צריך יראת שמיים. יותר טוב שיזרקו את הכיפה, הם פושעי ישראל".

בהודעה שפרסם הבית הפתוח נכתב: "הרב עמאר הוא הרב של ירושלים עירנו האהובה. לצערנו הרב בחר לתקוף את בני ובנות ירושלים - את הלהט"בים הירושלמים. הרב - אנחנו אלה שאתה פוגש בטקסים ובישיבות, ברחובות העיר ובבתי הכנסת. נסה לחשוב על אלפי הפנים הצעירות האלו שראית, מתבוננים בך בכבוד ויראה, על מנת שתתחיל לתפוש את המחיר הבלתי-נסבל שהם משלמים על מילותייך חסרות אחריות.

"הקהילה הגאה בירושלים מגוונת כמו העיר עצמה. מגוונת כמספר משאלות הלב וזוגות העיניים, מיליונים רבים, הנישאים אלינו מכל מכל קצוות תבל. למול כל העיניים הללו, הרב עמאר, בחרת לתקוף את צאן מרעך. קראת לחברי הקהילה הדתית הגאה "פושעי ישראל". השחרת פניהם מול משפחותיהם ומול קהילתם ובכך אתה מטיל הטלת ספק ביכולתך להנהיג אותם".

עוד הוסיפו: "אנחנו נמשיך להילחם על ירושלים שלנו, לא פחות משהיא שלך. לא משנה כמה תנסה להמשיך ולדחוק אותנו - אנחנו כאן כדי להישאר, על מנת להפוך את ירושלים לעיר שבה כל אדם יכול לחיות את חייו בחופשיות ולפי דרכו. אנו קוראים לך לחזור בך מדבריך החמורים. אנו מחויבים להמשיך ולהיאבק, למען הציבור הדתי-הגאה, למען ירושלים ולמען החברה הישראלית בכללותה".

הרב שלמה עמאר, הרב הראשי של ירושלים. צילום: אלכס קולומויסקי

בכנס שנערך בסוף השבוע באשדוד אמר הרב עמאר: "יש אנשים שקוראים לעצמם דתיים שגם נפלו בפח הזה. הם לא דתיים. יותר טוב שיזרקו את הכיפה ואת השבת ויגלו את פניהם האמיתיות. הם פושעי ישראל בגופם".

הרב עמאר התייחס לטיפולי ההמרה ואמר: "כל אחד יכול להתגבר, לא צריך לא המרה ולא פסיכולוג ולא שטויות. צריך רק יראת שמיים, רק אמונה בה' להתגבר".