חדר המיון בהדסה. צילום: נופר רומי

האלימות נגד צוותים רפואיים נמשכת: יחידת התביעות במשטרת ירושלים הגישה היום (ה') כתב אישום לבית משפט השלום נגד אישה בת 38, תושבת ירושלים בגין תקיפה ואיומים של פקיד הקבלה חדר המיון האמבולטורי בבית החולים הדסה עין כרם.

על פי כתב האישום, האירוע החמור התרחש בחודש אפריל בשעה 09:00. אז התפתח עימות מילולי בין פקיד הקבלה המיון בבית החולים למטופלת שהגיעה לקבל טיפול רפואי בבית החולים. 

מסיבה לא ברורה חשדה המטופלת כי הפקיד דיבר בגנותה ואמר:"איזו מגעילה תעיפו אותה מפה מהר אבל". בשלב זה החלה המטופלת לגדף אותו: "יא בן שרמוטה אני יכולה להיות אמא שלך, יש לי בן בגילך". אך כאן לא בא הריב הקולני לסיומו. עם סיום הבדיקה הרפואית שבה המטופלת לפקיד ואמרה "אתה חושב שאתה יכול לדבר אלי ככה?" וסטרה את פניו.

כתב האישום מייחס למטופלת עבירות של תקיפה עובד ציבור, היזק לרכוש והעלבת עובד ציבור. 

כזכור, בחודש פברואר 2018 הגישה הועדה למיגור האלימות כלפי צוותי רפואיים המלצות מיוחדות לתופעת ההולכת וגוברת של תקיפת אנשי צוות רפואי. בין ההחלטות: הקמת יחידת אבטחה מיוחדת שתגיע לאירועים חריגים באמצעות אופנועים, הפעלת אפליקציית מצוקה לכל עובד ועיבוי מערכות צילום ואבטחה בשטח בתי החולים.

מבית החולים ׳הדסה עין כרם׳ נמסר: "בכל מקרה בו נהיה עדים לאלימות מיותרת ומצערת כלפי צוות רפואי, שאינה מקובלת בין כותלי הדסה, נגנה זאת בחריפות ונערב את משטרת ישראל בטיפול כנגד המתפרעים. חזון בית החולים הינו מתן טיפול אנושי ורחום לכל אדם, ואין מקום לשימוש באלימות פיזית או מילולית כלפי הצוותים העושים מלאכתם נאמנה במשך כל שעות היממה".