מעיין עין איתמר. צילום: אליאנה ברבל

המאבק בהדרת הנשים במעיינות שמסביב לירושלים רושם ניצחון משמעותי: השר לביטחון פנים גלעד ארדן הודיע כי יציב במעיין עין איתמר כוח שיטור קבוע

זה חודשים ארוכים שתושבים רבים בעיר, גברים ונשים, מגיעים בימי שישי למעיינות הסובבים את ירושלים ובעיקר אל מעיין ליפתא ועין איתמר, על מנת להביע מחאה כנגד התנהגות אלימה של רוחצים קבועים במקום כלפי נשים המגיעות גם הן לרחוץ.

כפי שדווח בעבר במיינט ירושלים, צעירות רבות התלוננו על אלימות מצד גברים חרדים שפוקדים את המעיין מדי שבוע לפני כניסת שבת על מנת לטבול. בין העדויות היו נשים שסיפרו על זריקת אבנים, קללות ואפילו התערטלות לצורך הפחדתן

מספר לא מבוטל של מקרים הועברו לידיעת המשטרה וקבוצת אזרחים החליטו להגיע מדי שבוע למעיינות על מנת להילחם בהדרת הנשים. לפני מספר חודשים אף הודיעו הפעילים כי הגיעו להבנות עם הרוחצים באחד המעיינות.

לפני כחודשיים פנו מספר ארגונים ובהם שדולת הנשים בישראל אל השר ארדן בבקשה להרחיק את הגברים האלימים מהמעיין

לאחרונה השיב השר ארדן לפניית שדולת הנשים וציין במכתב אליהן כי הוא רואה בחומרה רבה את האירועים במעיין וכי הם חלק מתופעה נקלית של הדרת נשים ופגיעה בהן במרחב הציבורי.

השר הצהיר על מחוייבותו לנושא האלימות כלפי נשים והוסיף שהוא פועל במישורים רבים כנגד פעולה בזויה זו. הוא הודיע כי בעקבות האירועים במעיין עין איתמר החלה המשטרה, בהנחייתו, לבצע פעולות יזומות במקום ואף להציב כוח שיטור קבוע שיהיה אמון על אכיפת החוק ומניעת מקרי אלימות.