'בית אריאל'. צילום: יואב דודקביץ'

מאבק הבוגרות למען ההוסטל שהציל את חייהן: בשבוע האחרון הציפו נשים רבות את הרשת בפוסטים הקוראים למנוע את סגירתו של הוסטל 'בית אריאל' לנערות במצוקה בירושלים. באופן ספונטני הן החליטו להיאבק ולצאת לקמפיין רשת כדי שנערות נוספות יוכלו להינצל. עם זאת, בשיחות לא רשמיות עם גורמים במשרד הרווחה עולה כי אין בכוונת המשרד לסגור את המקום וכי הבוגרות מוזנות במידע שקרי.

'בית אריאל' פועל כבר 40 שנה בשכונת בקעה בירושלים במסגרת עמותת 'אותות' שמפעילה אותו ובחסות משרד הרווחה. ההוסטל מטפל ב־15 נערות בנות 13 עד 19, מכל רחבי הארץ המוגדרות במצוקה. בשבוע האחרון, מספרות הבוגרות, עומד גם 'בית אריאל' בפני סכנת סגירה. בצעד ספונטני החלו יותר ויותר צעירות להעלות פוסטים לרשת, שבהם הן מספרות את סיפוריהן ואת המקום של 'בית אריאל' בתהליך השיקום שעברו כנערות, תחת הכותרת "מסיכון לסכנה", כשהמסר ברור: אל תיתנו ל'בית אריאל' להיסגר

"המקום הזה הציל גם את החיים שלי ונתן לי להאמין בעצמי מחדש ולהבין שגם אני יכולה להגשים את החלומות שלי", כתבה אחת מהן. "בלי המקום הזה הייתי נמצאת לגמרי במקום אחר, ואולי גם לא הייתי שורדת את החיים".

חלק מהפוסטים. צילום: פייסבוק

גולשת אחרת כתבה כי "במקום הזה יש קסם, קסם מיוחד. גם אם עזבתי, הם לא שוכחים אותנו. הם תמיד שואלים, מתעניינים, ואם צריך גם עוזרים". 

צעירה אחרת סיכמה: "ההוסטל שיקם אותי לחלוטין. מנערה מפוחדת שחששה לצאת החוצה לבד הפכתי לנערה שמאמינה שמגיע לה, שמסוגלת להתמודד עם שעבר עליה. האמינו בי, תמכו בי ונתנו לי תחושת ביטחון".

חלק מהפוסטים. צילום: פייסבוק

תגובת 'אותות': "בחודשים האחרונים אין כל הפניות להוסטלים לנערות בירושלים בניהם שני הוסטלים המופעלים בידי עמותת אותות 'בית אריאל' ו'אורנים', דבר היוצר תחושת חוסר ודאות באשר להמשך קיומן. אנו מחבקים את בוגרות מוסדות אלו, המשמיעות את צעקתן מתוך דאגה לעתיד הנערות הזקוקות למענה ייחודי זה". 

ממשרד הרווחה נמסר: "בימים אלו מתבצע מיפוי נרחב של כל מסגרות רשות חסות הנוער והמעונות הממשלתיים כך שנוכל לגבש את המענים המתאימים הנדרשים לטובת בני הנוער המופנים לחסות".