אחד החשודים ברצח עמוס סער ז"ל. צילום: לירן תמרי

בית המשפט האריך את מעצרם של שני השכנים החשודים ברצח תושב הר חומה, עמוס סער ז"ל. כמו כן צו איסור פרסום הוטל על פרטי החקירה. 

החשוד המרכזי שמעצרו הוארך ב-11 ימים, חשוד ברצח לאחר תכנון, חבלה חמורה, החזקת סכין שלא כדין, ושיבוש מהלכי משפט. כמו כ, מיוחס לו גם העלמת ראיות. את החשוד המרכזי מייצג עו"ד אריאל הרמן מהסנגורה הציבורית.

עמוס סער ז״ל. צילום: באדיבות הרשות השופטת

עו"ד אריאל הרמן שמייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את החשוד ברצח: "החשוד מעורער בנפשו. הדבר עולה מרקע פסיכיאטרי, מעדויות של רעיית המנוח ובנה ומרקע הסכסוך בינו ובין המנוח. לפיכך ביקשתי בדיקה פסיכיאטרית, שהיא פעולת חקירה חיונית. גם ביקשתי שיתאפשר לסנגוריה לשלוח פסיכיאטר מטעמה לבדוק אותו. הבדיקות לא פוגעות בחקירה. הן מסייעות לה. בית המשפט נעתר לבקשה לבדוק את החשוד מטעם הפסיכיאטר המחוזי ודחה את הבקשה לבדיקה מטעמנו. על כך יש מקום להגיש ערר".

לחשוד השני המשטרה מייחסת עבירות של סיוע לאחר מעשה, ושיבוש מהלכי משפט. מעצרו הוארך בחמישה ימים. 

החשוד השני ברצח עמוס סער. צילום: לירן תמרי

עו"ד מוסטפא יחיא שמייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את החשוד השני: "מדובר בקשיש שסובל מבעיות בריאות וללא עבר פלילי. כבר בשלב ראשוני זה של החקירה נראה כי לקשיש אין כל קשר לסכסוך וככל שיש לו קשר לפרשה חלקו הוא שולי ביותר. לפיכך, סברנו כי יש לשחררו. לצערנו בית המשפט לא קיבל את טענותינו ואנו שוקלים הגשת ערר על המשך המעצר".

אתמול בשעות הצהריים הוזעקו כוחות ההצלה לשכונת הר חומה לאחר שנמצאו על גופו סימני דקירה. הוא הובהל לבית החולים שערי צדק באורח אנוש, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו לאחר ניסיונות החייאה. עמוס סער (55), קב"ט מחוז ירושלים במשמר בתי המשפט הותיר אחריו ארבעה ילדים ואישה. אמש איתרו כוחות המשטרה את שני החשודים.