מנקה. אילוסטרציה: shutterstock

הורי בית הספר ממ"ד תורני לבנות בהר נוף דורשים מהעירייה להפסיק לאלתר את העסקתם של מנקים ערבים. הסיבה לבקשה לטענתם מגיעה בעקבות אירוע חמור בבית הספר. לטענתם מנקה ערבי סתר לילדה כשיצאה מחדר השירותים בשבוע שעבר. עוד דורשים ההורים מהעירייה למנוע את כניסת של אלו העובדים בשטח המוסד הלימודי.

בשבוע שעבר שלחו ההורים הודעת וואטסאפ בקבוצה הכיתתית בה הם מיידע על האירוע החמור: "הורי הוועד היקרים, ברצוננו להביא לידיעתכם אירוע חמור ביותר שארע היום בבית הספר. המנקה הערבי סטר לתלמידה בעת שיצאה מהשירותים. מבחינתנו יש פה אירוע של אלימות וחוסר מוגנות של התלמידות.  אירוע זה מתווסף לאירועי הגניבות מבית הספר בשבועות האחרונים של ציוד חשמלי בסך אלפי שקלים", נכתב בקבוצה. למרות זאת הוחלט שלא להגיש תלונה במשטרה עקב האירוע. 

בימים האחרונים שלחו עשרות הורים מבית הספר הודעות דוא״ל למפקח על המנקים בעירייה בדרישה שייעתר לבקשתם ויעסיק מנקים יהודים בלבד. "פנינו בשם ועד ההורים למנהלת בית הספר ודרשנו שתאסור כניסה של מנקים ערבים לבית הספר עד שתמצא לנו מנקה יהודיה, אך העירייה טענה שדרישתנו איננה חוקית", כתבו ההורים.

ההודעה שנשלחה להורים

"העירייה טוענת שזה לא חוקי, אך אנו לא ניתן מקום לפגיעה בבנותינו במרחב המוגן שלהן", הוסיפו.

תגובת העירייה: "מדובר במקרה חמור שנודע עוד באותו היום למינהל חינוך בעיריית ירושלים וטופל במידיות ע"י החלפת המנקה. מינהל החינוך בירר את פרטי המקרה ופעל בליווי צמוד של בית הספר בשלל ההיבטים.

"בית הספר קיבל מנקה חלופי באופן מיידי. מינהל החינוך דוחה מכל וכל אפליה על בסיס דת או גזע, מה גם שזו מהווה עבירה על החוק".