אברהם מצליח ז״ל | צילום: באדיבות המשפחה

הותר לפרסום כי אברהם מצליח (49), נשוי בשנית ואב לשתי חיילות תאומות ממעלה אדומים, הוא אחד משני ההרוגים הישראלים בהתרסקות מטוס "אתיופיאן איירליינס" אתמול. שמו הותר לפרסום הערב (יום ב'). מצליח עבד בחברת היי-טק והיה על הקו של אפריקה וישראל במשך שנים רבות. "אבא שלנו היה הכי בעולם. זו טרגדיה שקשה לעכל, הוא היה אהוב על כולם ודאג לנו תמיד. כולנו פשוט אהבנו אותו", סיפרה בתו יעל.

אברהם מצליח ואחותו מירב אבלס | צילום: באדיבות המשפחה

שתי בנותיו של מצליח, התאומות יעל ונועה, הן חיילות בנות 19. נועה לוחמת ביחידת החילוץ וההצלה ויעל מדריכה ביד לשיריון. יעל סיפרה: "במוצאי שבת, לפני שעזב את הארץ, דיברתי איתו. הטיסות שלו היו דבר שהיה בשגרה. אתמול ראיתי את הידיעה על המטוס ואז התחלנו לעשות טלפונים גם לאחותי ולחברת תעופה, שם לא אמרו הרבה אבל הבנו מהר מאוד את הטרגדיה. אנחנו בהלם ומתקשים לעכל".

חברת התעופה Ethiopian Airlines אישרה כי שני ישראלים היו על המטוס של החברה שהתרסק הבוקר מעט אחרי שהמריא מבירת אתיופיה אדיס אבבה לניירובי שבקניה. על המטוס היו 149 נוסעים ושמונה אנשי צוות. חברת התעופה אישרה כי אין ניצולים.

צילום: EPA

מטוס הבואינג 737, בטיסה ET 302, המריא מאדיס אבבה בדרכו לניירובי שבקנייה והתרסק בשעה 8:44, כשתי דקות אחרי ההמראה. זירת ההתרסקות היא באזור בישופטו, כ-50 קילומטרים מדרום לאדיס אבבה. בצהריים מסרה החברה נתונים מדויקים על אזרחויותיהם של הנוסעים שהיו על המטוס.

שרידי המטור באתיופיה. צילום: EPA