האקדח ששימש לנסיון הרצח (צילום: דוברות המשטרה)

חקירת ״משחקי כוחות״: משטרת ישראל הודיעה כי עצרה חשוד בניסיון רצח בשכונת רמות, שהתרחש בחודש שעבר. החשוד הוא נפתלי בנאבו (24) שעל פי החשד ניסה לרצוח את אלי אריש בביתו שבשכונה. בנאבו נעצר יום לאחר הרצח. היום (שלישי) הוגשה נגדו הצהרת תובע, כאשר בכוונת הפרקליטות להגיש נגדו כתב אישום ביום שישי הקרוב.  

בתאריך ה-13.1.2020, בשעות הבוקר, הוזעקו כוחות משטרה גדולים לשכונת רמות, בעקבות דיווח על ירי שבוצע לעבר תושב המקום בעקבותיו נפצע ופונה במצב קשה.

חקירת המשטרה ("משחקי כוחות") שהוטלה ונוהלה עד כה תחת צו איסור פרסום ביחידה המרכזית של המשטרה, תוך שימוש נרחב באמצעים טכנולוגים מתקדמים, הובילה את חוקרי המשטרה לזהותו של החשוד (24), תושב ירושלים, בירי ומעצרו כבר באותו לילה לחקירה בחשד לניסיון רצח.

בחיפוש שערכו השוטרים בנתיב הימלטות החשוד, הצליחו לאתר את האקדח בו על פי החשד השתמש החשוד וכן ממצאים פורנזיים נוספים.

עם התקדמות החקירה, התחזק חשדם של החוקרים כי החשוד עקב אחר הקורבן תוך שהוא מחליף את בגדיו מספר פעמים, עד לרגע בו ביצע את העבירה ונמלט מהמקום, וזאת ככל הנראה על רקע סכסוך מתמשך.

כאמור, חומר הראיות שגובש על ידי חוקרי המשטרה תוך חקירה ממוקדת של החשוד, הבשילו לכדי הגשת הצהרת התובע לפני זמן קצר בבית משפט השלום, שהאריך את מעצרו של החשוד עד תאריך 14.2.20.

חקירה מהירה וממוקדת של חוקרי המשטרה תוך שימוש נרחב באמצעים המתקדמים העומדים לרשותם, הובילו למעצרו המהיר של החשוד והבאתו לדין בגין העבירה. משטרת ישראל רואה בחומרה עבירות פגיעה ופתרון סכסוכים באלימות, ובמיוחד אלו שנעשים תוך סיכון חייהם של האזרחים.