אורי אנסבכר ז"ל ועין יעל. צילום: באדיבות המשפחה ולירן תמרי

רצח בת השירות בעין יעל - פיגוע טרור: שלושה ימים לאחר שנרצחה אורי אנסבכר ז"ל ביער עין יעל, שב"כ מתיר לפרסום כי מחקירתו של עראפת ארפאעיה החשוד ברציחתה עולה כי הרצח בוצע ממניע לאומני.

במהלך חקירתו שיחזר את הרצח בפני חוקרי השב"כ והמשטרה וקשר עצמו באופן מובהק למקרה. חקירתו נמשכת ופרטי החקירה תחת צו איסור פרטים.

מוקדם יותר אמרה דודתה של אסנבכר, נעמה כהן: "מודה לכל עם ישראל על החיבוק הגדול, לדעתי זה פיגוע. אני לא יודעת איך להגדיר את זה אחרת אם זה לא פיגוע".

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע הערב עם רעייתו שרה לבית משפחת אנסבכר ליישוב תקוע לניחום אבלים. "מחקירת השב"כ עולה כי המניע לאומני. זה לא מפתיע אבל רציתי שתדעו את זה", אמר למשפחה.

נתניהו ורעייתו בבית אסנבכר בתקוע. צילום: קובי גדעון, לע"מ

על פי הדיווחים, אנסבכר ז״ל יצאה ביום חמישי נסערת ממקום עבודתה וביקשה ״להתבודד״. היא הוכרזה נעדרת בשעה 11:00 בבוקר, וסמוך לשעה 19:00 נמצאה גופתה ביער עין יעל. 

ביום שישי האחרון היא הובאה למנוחות בליווי מאות ממכריהמשטרת מחוז ירושלים בהודעה חריגה לאחר כניסת השבת בעקבות הפצת שמועות ודיווחים כוזבים: "אנו מבהירים כי מדובר בפרסומים חסרי כל שחר, הפוגעים הן בכבוד הקורבן והן בכבוד המשפחה תוך הטעיית הציבור".

בהמשך הותר לפרסום כי ערפאת ארפאעיה (29), פלסטיני, תושב חברון נעצר בחשד לרצח. מחקירתו בשב"כ עולה כי בבוקר יום חמישי האחרון, יצא ערפאת מביתו בחברון כשברשותו סכין ועשה את דרכו לכיוון הכפר בית ג'אלה. ערפאת צעד לכיוון היער, שם הבחין באורי ז"ל, תקף ורצח אותה. הבוקר (א') שחזר את הרצח והודה במעשה.