רכבת ירושלים - תל אביב. צילום: רועי אלמן

החל מהיום (א') בצהריים ניתן לנסוע בחינם ברכבת החשמלית לירושלים, גם מנמל התעופה בן גוריון (נתב"ג) לתחנת האומה (ע"ש יצחק נבון) בירושלים, במהלך תקופת ההרצה.  כך הודיע שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ.

עד כה, ניתן היה לנסוע רק מתחנת נבון בירושלים, לכל תחנות הרכבת בארץ ובחזרה, ללא תשלום. בעקבות החלטת השר כץ, מיום ראשון ניתן לנסוע מנתב"ג לתחנת האומה בירושלים ומתחנת האומה לכל תחנות הרכבת בארץ, ללא תשלום, במהלך כל תקופת ההרצה.

השר כץ ציין כי מדובר בשלב נוסף בחיבור ירושלים למרכז המדינה. "המהלך נועד להקל על תושבי המרכז שמעוניינים להגיע לירושלים, וזאת לאור ההתקדמות בשלבי ההרצה של הרכבת", אמר שר התחבורה.

משרד התחבורה ורכבת ישראל ביטלו בשבוע שעבר את הצורך ברישום מוקדם לנסיעות בקו הרכבת החשמלית לירושלים, שהונהג עם תחילת תקופת ההרצה. מעתה, ניתן לנסוע בקו הרכבת לירושלים וממנה באמצעות כרטיס "רב קו", והנוסעים אינם נדרשים עוד להנפיק שובר נסיעה מיוחד עבור הנסיעה.

יצוין כי הרכבת החשמלית לירושלים, הפועלת בימים אלה במתכונת הרצה, מוגבלת ל-400 נוסעים בלבד בכל נסיעה. הרכבת תמשיך לפעול בשלב זה במתכונת של שתי רכבות בשעה לכל כיוון, החל מהשעה 06:30 בבוקר ועד לשעה 19:30, בימים ראשון עד חמישי. סך הכל 54 רכבות ביממה. מנתוני הרכבת עולה כי מתחילת תקופת ההרצה של הרכבת, שהחלה בחול המועד סוכות, ה-25 בספטמבר 2018, נסעו ברכבת לירושלים וממנה יותר מרבע מיליון נוסעים.

בימים אלה פועלת רכבת ישראל להשלמת חישמול המסילה מנתב"ג לתחנת ההגנה בתל אביב, ובהמשך עד לתחנת סבידור (מרכז).