כך תיראה הרכבת הקלה בגבעת שאול. רחוב הרב צבי יהודה. הדמיה: תכנית אב לתחבורה

היכונו לעומסי תנועה: עיריית ירושלים הודיעה כי בימים הקרובים יחלו עבודות תשתית ופיתוח להכשרת תוואי הרכבת הקלה לאורך הרחובות כנפי נשרים, ימין אבות והרב צבי יהודה.

בשלב הראשון - יוצבו גדרות בגבולות ההפקעה של הפרויקט, המסמנות את קו זכות הדרך החדש. במהלך שלב זה לא יהיה שינויים בהסדרי התנועה. במקביל, יחלו עבודות להרחבת מעגל התנועה בכיכר הכניסה להר נוף (הרב מאיר אלפיה) מנתיב אחד לשני נתיבים, על מנת להקל על עומסי התנועה.

העבודות יתבצעו בימים ראשון עד חמישי בין השעות 19:00-07:00 ובימי שישי לפי הצורך. עבודות לילה יתבצעו לפי צורך ובהנחיית המשטרה.

הסדרי התנועה:

במהלך העבודות יישארו שני נתיבי נסיעה לכל כיוון לאורך הציר. שימו לב כי יתכנו עיכובים, עומסים והאטה במהלך תקופת העבודה בשל מעבר כלי רכב כבדים. תנועת הרכבים והתחבורה הציבורית תתנהל בנתבי התנועה הפתוחים. בכל עת יהיה מעבר בטוח להולכי רגל.

במהלך העבודות יבוטלו חלק ממקומות החניה לאורך הרחובות כנפי נשרים, ימין אבות והרב צבי יהודה. בעירייה מזהירים כי האכיפה תתוגבר "הימנעו מקנסות וגרירות וחנו לפי החוק", מסרו.

העבודות בגבעת שאול

החניונים באזור, לרבות החניונים הציבוריים בבניני המשרדים, ימשיכו לפעול כסדרם. אם יתבצעו שינויים בכניסה וביציאה מהחניונים יימסרו על כך הודעות מראש.

בשלב הראשון לא צפוי כל שינוי בקווי התחבורה הציבורית המגיעים לאזור העבודות וממנו.