רב קו. צילום: רועי אלמן

בשורה לתושבי ירושלים: סיטיפס הרכבת הקלה שדרגה את מערך מכונות הכרטוס והחל משבוע הבא יהיה ניתן לרכוש לראשונה "ערך צבור" גם בעמדות הרכבת הקלה ובמרכז השירות של סיטיפס.

עד היום ניתן היה להשתמש ב"ערך צבור" במהלך הנסיעה ברכבת הקלה בלבד, ללא אפשרות רכישה במכונות.

בנוסף, בעקבות השדרוג ושיפור ממשק המשתמש, נוסעים אשר ירכשו כרטיסי נסיעה יוכלו לבצע זאת ע"י לחיצה אחת בלבד במכונות הכרטיסים, דבר אשר יקצר משמעותית את תהליך הרכישה.

בסיטיפס מעדכנים כי על פי החלטת משרד התחבורה ובמקביל לשדרוג הממשקים, מעתה לא ימכרו יותר כרטיסיות נסיעה גם בעמדות הרכבת הקלה והטענת כרטיסי הרב קו תבוצע באמצעות חוזי הערך הצבור.

מכונות להטענת כרטיסים ברכבת הקלה. צילום: אדווה חולי

בנוסף, השימוש בכרטיס נסיעה חד פעמי מנייר, המאפשר נסיעה בודדת ללא אפשרות למעבר בין קרונות, רכבות ואוטובוסים, יהיה תקף ליום הרכישה בלבד.

בחברה מדגישים כי כרטיסיות וכרטיסי נייר שנרכשו בעבר טרם שינוי הממשקים יכובדו במלואם ברכבת הקלה.

ירון רביד, מנכ"ל סיטיפס הרכבת הקלה בירושלים: "הפעולות החדשות שניתן כעת לבצע במכונות הרכבת הקלה, ביניהן גם רכישת הסדר הערך הצבור, מתאפשרות במסגרת התאמה שביצענו יחד עם משרד התחבורה במכונות הכרטוס ברכבת. ביצענו שדרוג רחב לממשקי המשתמשים, ואף שיפצנו ושדרגנו את מרכז השירות של החברה ומערכות השירות לטובת הנוסעים והיכולת לרכוש הסדרי נסיעות בקלות, נוחות ובמהירות. אנו גאים לציין שמונה שנים של פעילות הרכבת בעיר, ולהסיע כ- 170 אלף נוסעים מדי יום ברחבי ירושלים. אנו נמשיך לפעול כל העת במטרה לתת שירות טוב ויעיל לכלל הנוסעים ולציבור בירושלים".