המתחם | צילום: יואב דודקביץ'

חניון מתחם מנורה שצמוד לז'ראר בכר אמור להוות שינוי משמעותי לבעיה האקוטית של היעדר מקומות חניה במרכז העיר, אבל בגלל עניין קטן לכאורה פתיחתו מתעכבת כבר חודשים ארוכים. בנייתו של החניון התת־קרקעי, שבו 400 מקומות חניה, הושלמה זה מכבר ומעליו הולכת ומתקדמת בניית קומפלקס בתי הספר לאומנויות ומשחק. אבל פתיחת החניון, שעדיין לא זכה בטופס 4, מתעכבת מהסיבה שהוא כלל לא מחובר לחשמל. העבודות לחיבורו לרשת, שהיו אמורות להתחיל כבר לפני מספר חודשים, הלכו והתעכבו ורק לאחרונה הוחל בביצוען.

 ל'בונוס' נודע כי כבר באוגוסט דחו בחברת החשמל את ביצוע העבודות מכיוון שצוותי החשמל בעיר היו עסוקים בהסדרת מערכות עבור בתי הספר השונים. לפיכך עד תחילת ספטמבר לא הצליחו להתפנות לעבודות בחניון. ומה קרה כאשר הלימודים החלו? נוצר תירוץ חדש - החלטה עקרונית שלא לפתוח כבישים להעברת צינורות חשמל בתקופה העמוסה ממילא שלפני החגים. כך קרה שרק בשבוע שעבר החלו, סוף סוף, העבודות החשמליות המיוחלות. בעלי עסקים רבים באזור התריעו לא פעם על הפגיעה בפעילותם לנוכח סגירת החניון הפתוח בז'ראר בכר לפני מספר שנים, לצורך בניית הקומפלקס החדש, ללא מציאת תחליף זמני לחניה מוסדרת באזור.

החניון במתחם מנורה יהיה אחד החדישים והמאובזרים בעיר. הוא יכלול מצלמות במעגל סגור, מערכות טכנולוגיות מתקדמות לזיהוי רכבים, ולא פחות חשוב - שירותים ציבוריים בכל אחד מהמפלסים שלו. מדובר בחניון עירוני שתפעיל חברת עדן, שלפני כשנה נכנסה לתחום ניהול החניונים בעיר וכבר כיום מנהלת מתחמי חניה. עם זאת 'מנורה' יהיה החניון החדש הראשון שחברת עדן פיקחה על בנייתו.

מה יהיה בחניון:
מקום ל־400 כלי רכב
שירותים בכל מפלס
מצלמות חכמות
מערכות טכנולוגיות לזיהוי רכבים

מדובר בחניון שיהיה פתוח לציבור הרחב בתעריף הרגיל של החניונים העירוניים, שהוא זול מהתעריפים הנהוגים בחניונים שנמצאים בבעלות פרטית.

מהעירייה נמסר: "בניית החניון טרם הושלמה ונמצאת בשלביה הסופיים ולקראת קבלת טופס 4. החניון צפוי להיפתח לקראת סוף השנה ועדכון על מועד פתיחתו יפורסם".

מחברת החשמל נמסר: "העירייה חתמה על היתרי העבודה בסמוך לחג הסוכות, ומיד בתום החגים חברת החשמל החלה בביצוע עבודות החשמל. חשוב לציין כי עד לרגעים אלו הקבלן לא השלים את הכנות המזמין ולפיכך חברת החשמל אינה יכולה להשלים את עבודתה בשטח. עוד נציין כי חשמול תחנת הטרנספורמציה תלוי בקבלת טופס 4 ובהגשת תוכניות למערכות החשמל – שניהם טרם הוגשו בחברת החשמל".