מחאות החרדים. צילום: לירן תמרי

"נמות ולא נתגייס": אחרי מספר הפגנות בכיכר השבת, כאלף חרדים קיצוניים חסמו החל מהשעה 16:45 את צומת הרחובות שרי ישראל יפו. הסיבה: בחור ישיבה שנעצרכוחות משטרה עצרו עד כה 30 מפגינים לאחר כשעתיים הוועדה להצלת התורה קראה למפגינים לחזור לישיבות וללמוד.

מסטיפס נמסר: "עם סיום ההפגנה ופינוי המסילות שבה כעת הרכבת הקלה לפעול לכל אורך הקו".

מהמשטרה נמסר: "המפגינים התפזרו מצומת הרחובות שרי ישראל יפו הציר נפתח לתנועה. כוחות המשטרה עצרו עד כה 30 מפגינים והם מועברים לחקירה".

צילום: לירן תמרי

חלק מהחרדים החלו לקשור את עצמם בשרשראות ולשבת על מסילות הרכבת. אחרים קראו לשוטרת "פרוצה ומנוולת", וכן קריאות "נאצים" לעבר השוטרים.

הוועדה להצלת עולם התורה מסרה: "בזמן שבמשכן הכנסת יושבים להם מי שקוראים לעצמם נציגי הציבור החרדי לחוקק חוקי שמד וכיליון על עולם התורה, נאנקים להם בכלא הצבאי תלמידי ישיבות שכל עוונם בכך שאינם מוכנים ליטול חלק בסחר הנשמות המתועב. הציבור החרדי ייצא למאבק כביר למען גיבורי החייל האמיתיים ששומרים על הישיבות הקדושות בגופם ובנפשם".

מחאת החרדים. צילום: דוברות המשטרה

 צילום: רפי פרלשטיין

יו״ר תנועת התעוררות עופר ברקוביץ: ״זכות ההפגנה במדינת ישראל היא זכות חשובה, אבל לא יכול להיות שיאפשרו למפגינים סגירת כבישים והפרעת שגרת החיים של התושבים. השירות בצה"ל הוא מאבני היסוד של המדינה הזו.
על המשטרה מראש לתאם הפגנות במיקום שלא יפגע בתושבי ירושלים ולמנוע כל פגיעה של שגרת החיים של התושבים".

בחודש אוגוסט, ביום מצעד הגאווה והסבלנות בירושלים הפגינו בצומת הנוכחית מאות חרדים בכניסה לעיר ואף נעצרו כ- 37 מפגינים.

בהכנת הכתבה השתתפה אדווה חולי וליהי שי שקלרניק