האוניברסיטה העברית בירושלים. צילום: שלומי כהן

תקופת המבחנים באוניברסיטה העברית הפכה לכר פורה למפגשי סקס ואלכוהול בתוך הכיתות שבהן לומדים הסטודנטים. "הם מנצלים את העובדה שהכיתות ריקות כי אין לימודים, סוגרים את האור ומתחילים לעשות מה שהם רוצים", אומר גורם מתוך האוניברסיטה. "תפסתי זוגות על חם הרבה פעמים".

חודש פברואר ידוע בפי הסטודנטים כחודש הגיהינום. אל התקופה הזאת מתנקזים כל המבחנים והעבודות של הסמסטר. אולם מתברר שיש סטודנטים שדווקא יודעים לנצל את הזמן הזה גם כדי לעשות מעשים מהנים יותר ממבחנים. גורם מתוך האוניברסיטה תיאר השבוע את הדברים: "איך שמתחילה חופשת הסמסטר מתחיל פה הבלגן. הרבה עובדים באוניברסיטה נתקלים בזה כשהם נשארים מאוחר בתקופת המבחנים".

איזה מין חיישן

לטענת הגורם, מדובר בסטודנטים ש"מנצלים את העובדה שהכיתות ריקות כי אין לימודים ופשוט מקיימים יחסים. הם יודעים מה הם עושים כי בכל כיתה קיים חיישן אוטומטי שמדליק את האורות כשנכנסים אליה וזה מסובך לכבות אותם. עם זאת הם מצליחים לכבות הכול כדי לשמור על דיסקרטיות ואז מתחילים לעשות מה שהם רוצים". העובדה שהכיתות לא נעולות גורמת לעיתים למבוכות. "תפסתי על חם זוגות הרבה פעמים", ממשיך הגורם. "בדרך כלל אתה רואה הרבה אלכוהול מסביב. הפכו את המקומות האלה למסיבות". 

הגורם טוען שיש הוראה שקטה לחלק מהעובדים להגיע מוקדם יותר לכיתות בתקופת המבחנים. "המנקים באים מוקדם כי חלק מהכיתות נשארות מטונפות ובבוקר מתייצבים סטודנטים ללמוד למבחנים אז צריך פשוט להעיף את הטינופת. התופעה הזאת מתרחשת כבר שנים. זה משהו ידוע בקמפוס".

ג' הוא סטודנט שנה שנייה בפקולטה למדעי החברה בהר הצופים. גם הוא מכיר את הנושא. "יש כמה סטודנטים איתי בכיתה שאני יודע שעושים את זה. זה בעיקר מי שגר בירושלים עם ההורים ולא שוכר דירה או גר במעונות. אז הם מכירים בנות בלימודים ואין להם מקום דיסקרטי לעשות את זה, ומה יותר טוב מכיתות ריקות באוניברסיטה?"