מאיים באקדח. צילום: shutterstock

מקרה מפחיד ויוצא דופן בקטמון: ילדים בגן חינוך מיוחד ששוכן בבניין מגורים התלוננו בשבוע שעבר לגננות על שכן שאיים עליהם עם אקדח. בתגובה הזמינו הגננות משטרה, שפתחה בבדיקת האירוע. כעת דורשים ההורים מהעירייה להעביר אותם למקום חדש. "כבר זמן רב שאנחנו מתריעים על הסכנות בבניין", אומרת אחת האמהות.

על פי עדויות הילדים, המקרה המדובר התרחש במהלך שעות הבוקר של יום שני, אז הגיע אחד השכנים בבניין שבו שוכן הגן ואיים עליהם באקדח. הילדים המפוחדים התלוננו בפני הגננות, שמיד הזמינו משטרה. "הילד שלי נכנס לאוטו והתחיל לספר לנו מה שקרה", אומרת אחת האמהות בגן. "הוא אמר שהשכן המפחיד, שתמיד צועק עליהם, איים עליהם עם אקדח והם בכו".

על פי האם, מדובר בשכן בעייתי שמוכר להורים ולמשטרה וכבר התעמת עם הילדים והגננות במספר אירועים. עוד מציינים ההורים את המיקום הבעייתי של הגן. "חצר המשחקים של הגן מכוסה בסיגריות ומזרקים שנזרקים מהקומות העליונות ואנו לא מבינים איך גן ילדים שייך למקום הזה".

בשבוע שעבר, לאחר המקרה החריג, החליטו ההורים להתאגד ולצאת למאבק שבסופו של דבר יביא, כך הם מקווים, להעברת הגן למיקום חדש. "לא נוותר הפעם", מסכמת אחת האמהות, "מדובר בחיים של הילדים שלנו, שהם הדבר היקר ביותר. לא נסכים לשלוח אותם למקום שמסכן אותם".

העירייה: "מנח"י מודע למיקום הבעייתי של הגן הילדים. התנהגות השכן הובאה לידיעת המשטרה, אך לא ידוע למנח"י על מקרה איום עם אקדח. התלונות בשנה שעברה אודות הלכלוך בחצר טופלו על ידי הרשת המפעילה באמצעות התקנת גגון. במקביל, וללא קשר לאירוע, הרשת המפעילה מחפשת מקום חלופי לגן".