תחנת רכבת ההגנה. צילום: רכבת ישראל

סוף סוף: הושלמה בהצלחה הבוקר (ו') נסיעת המבחן הראשונה של קטר חשמלי בין תל אביב לירושלים.

רכבת ישראל ומשרד התחבורה עשו היסטוריה, עם נסיעתו הראשונה של קטר חשמלי מתחנת ת"א ההגנה אל תחנת יצחק נבון בירושלים.

נסיעת הניסוי נועדה לסקירת התשתית החשמלית ואיתור פערים לקראת הפעלתו המלאה של הקו הצפויה לקראת סוף השנה. אז יוכלו הנוסעים ליהנות מנסיעה ישירה, ללא החלפות, בין ירושלים ותל אביב והמשך אל ציר איילון והחוף.

מנכ"ל הרכבת, מיכאל (מיכה) מייקסנר אמר בסיום הנסיעה: "ניסוי זה מהווה הישג חשוב בפרויקט הלאומי לחישמול רשת המסילות, המגיע לאחר מאמצים רבים ועבודה אינטנסיבית. אני מקווה כי זוהי נקודת אור להמשך התקדמות הפרויקט והובלת מערכת הרכבות והתחבורה בישראל לעידן מתקדם יותר".

מי שנהג את הקטר בנסיעה ההיסטורית, יוסי אפריאט, אמר בהתרגשות: "זוהי זכות גדולה להיות חלק מפיתוח רכבת ישראל שעושה לילות כימים למען אזרחי המדינה ומחברת את כל חלקי הארץ בעזרת רשת מסילות ברזל ושירות רכבתי איכותי".

יוסי אפריאט. צילום: רכבת ישראל

ברכבת ישראל מדגישים כי לצד המאורע המשמח נדרש הציבור לגלות עירנות לבטיחות בקרבת מסילות מחושמלות: איסור טיפוס על עמודי מערכת הולכת החשמל, איסור זריקת או הטסת חפצים בקרבת המסילות המחושמלות (בלוני הליום רחפנים או עפיפונים), ושמירת מרחק בטחון במקרה של זיהוי ניצוצות או קריעת כבל חשמלי.

רכבת ירושלים תל אביב. צילום: רכבת ישראל

כזכור, פרסמנו לראשונה במיינט ירושלים כי קו הרכבת המהיר מירושלים לתל אביב ייפתח ב - 15 בספטמבר 2019 כפי שהבטיח שר התחבורה בצלאל סמוטריץ׳, אך חל עיכוב והקו עתיד להיפתח ב-23 בספטמבר. ההערכה היא כי לקראת סוף נובמבר יחלו באופן רשמי הנסיעות המסחריות