כיתה ריקה. צילום: יורם כהן

הנהגת ההורים בירושלים מצטרפת לקריאת הנהגת ההורים הארצית להשבית את הלימודים למשך שעה. בהתאם לכך הלימודים בכל מוסדות החינוך בעיר יחלו היום (שישי) בשעה 09:00.

השביתה מגיעה על רקע כניסת חוק החינוך המיוחד החדש שנכנס השנה לתוקף, אולם על פי ארגון ההורים לא תוקצב באופן ראוי על ידי הממשלה.

לטענתם, נוצר מצב שבו החוק החשוב דווקא יביא לפגיעה בתלמידי החינוך המיוחד מכיוון שתת התקצוב יגרום לכך שהם לא יקבלו את התנאים להם הם ראויים.

מדובר בשביתת אזהרה, שכן במידה והממשלה לא תתקצב את החוק כראוי ייתכנו שביתות ארוכות ומשמעותיות בהמשך.

אחד מיוזמי המחאה הוא שלמה קרפ, סגן יו"ר ארגון ההורים בירושלים ומנהל המרכז הרב תחומי של הורים לילדים עם צרכים מיוחדים. חודשים ארוכים מתריע קרפ על חוסר התקצוב אולם עד עתה הממשלה לא הרימה את הכפפה.

שלמה קרפ. צילום: פרטי

"מדובר בחוק חשוב וערכי, אך בפועל המרחק ליישומו בצורה ראויה עדיין רחוק", אמר קרפ למיינט ירושלים, "מה שיביא לפגיעה קשה בילדים המשלבים בכלל ובילדים עם צרכים מיוחדים בפרט

"ארגון ההורים קורא לממשלת ישראל לתקצב בצורה ראויה ומספקת את החוק וזאת על מנת שיישומו ייעשה בצורה האיכותית, המסודרת והטובה ביותר - הן ביחס להכנת הצוותים והן בטיפול בילדים. אנו שמחים שבתי"ס רבים, כולל מנהלים ומחנכים, מבינים את הצורך ואף משתפים פעולה בשביתת מחאה זו".