הדיל ונסים. צילום: באדיבות המשפחה

אסון כפול במשפחת אבו חדיר: שתי ההרוגות בתאונת התהפכות רכב שטח בגלבוע בשבת האחרונה הן בנות דודו של מוחמד אבו חדיר, הנער משכונת שועפאט שנחטף ונרצח לפני 5 שנים ביער ירושלים.

הדיל בת 28 ואחותה נסים בת 24 משכונת שועפאט הן הצעירות שנהרגו בהתהפכות רכב שטח במהלך טיול שאליו נסעו יחד. בתאונה נהרגה גם חברתן אריג' אבו עיסא, כבת 20 שישבה במושב האחורי וצעירה נוספת נפצעה בינוני.

זירת האירוע. צילום: מד"א

סלאם, אמן של הדיל ונסים שקיבלה את ההודעה על מותן בעת ההכנות לחג הרמדאן: "אני התמוטטתי. הייתי באמצע ההכנות כשבעלה של הדיל עדכן אותי שהיתה תאונה. לפני כן גם לא הייתי רגועה, לא רציתי שהן יילכו לטיול וביקשתי מהן לוותר אבל הן לא הסכימו ונסעו. הן בנות אמיצות שאף פעם לא פחדו מכלום, בילו ואהבו את החיים. הטיול היה במסגרת מסיבת פרידה להדיל שבדיוק עזבה את העבודה והיתה אמורה להתחיל עבודה אחרת וחגגו לה שם מסיבת פרידה". עוד סיפרה סלאם כי ראתה את הדיל בפעם האחרונה באותו הבוקר לפני שיצאה לטיול.

בתיעוד שהגיע למיינט נראות שתי האחיות בבוקר האסון מגיעות לבית אמן בשכונת שועפאט, הדיל האחות הגדולה מנופפת ומנשקת לשלום מרחוק את בתה התינוקת שאותה השאירה אצל אמה לפני שיצאה לטיול יחד עם אחותה הקטנה נסים.

"הדיל הביאה לי את התינוקת שלה בת שנה ותשעה חודשים שאשמור עליה. אחר כך בסביבות 12 וקצת הסתמסתי איתה דיברנו בווטסאפ והיא אמרה שהיא ממהרת, הולכת לרכוב על טרקטורון וזהו אחר כך קרה מה שקרה. אני נכנסת לחדר של נסים, מריחה את הבגדים שלה, לא תופסת שהן אינן", היא משתפת וטוענת כי יש בה כעס על כך שאפשרו להן לנהוג בטרקטורון לבדן. "היה צריך להיות איתן מדריך ומישהו מומחה שיודע איך לנהוג ברכב הזה", הוסיפה.

מוחמד אבו חדיר. צילום: באדיבות המשפחה

לבית משפחת אבו חדיר הגיעו עשרות מנחמים היום. 5 שנים חלפו מאז נרצח הנער מוחמד אבו חדיר אסון תאונת האחיות החזירה את חוסין, אביו של מוחמד ליום הקשה ההוא. "כשסיפרו על הדיל ונסים אני השתגעתי, הגעתי לביה"ח וראיתי את כולם בוכים. מוחמד נשרף ונרצח ברמדאן, בדיוק בתקופה הזאת לפני 5 שנים. אנחנו במצב נפשי קשה, לעולם לא נשכח אותו", אמר אביו       .