המחבל יאסין אבו אל-קרעה ואשר אלמליח (מימין לשמאל). צילום: יואב דודקביץ'

אשר אלמליח, המאבטח שנפצע אנוש בפיגוע בתחנה המרכזית בדצמבר 2017, הגיב לגזר הדין המחמיר שהושת על המחבל יאסין אבו אלקרעה היום (ב') בבית המשפט המחוזי בירושלים. "אני מאוד מרוצה", אמר אלמליח בשיחה עם מיינט ירושלים. "רציתי שהוא יקבל מעל ל-20 שנה וגם ביקשתי את זה בבית המשפט בדיונים לעונש. אני שמח שהשופטים החמירו והכניסו אותו לזמן ארוך בבית הסוהר".

אלמליח, שהתאושש מאז הפיגוע והחל לעבוד כמאבטח בחברת החשמל, הדגיש: "היום נסגר מעגל. המחבל המתועב שניסה לרצוח אותי יירקב בכלא במשך זמן רב, בעוד שאני כבר חזרתי לשגרה ואני מתפקד כרגיל. אני חושב שלהבא צריך פשוט לחסל מחבלים בזירה".

ומה באשר לפיצוי הגבוה שהוא אמור לקבל מהמחבל? "אני בכלל לא יודע איך זה יגיע אליי ואם זה ייתכן. 200 אלף שקלים זה המון כסף, אבל אם גם אם יגיע הכסף אני מוכן לתרום אותו - מה שחשוב לי זה שהמחבל יינמק בכלא. היום אני סוף סוף יכול להמשיך הלאה".

בית המשפט המחוזי גזר היום על יאסין אבו אלקרעה 22 שנות מאסר בפועל והשית עליו קנס של 200 אלף שקלים. הוא הורשע בניסיון רצח של אלמליח בדצמבר 2017, לאחר שהודה כי בעקבות הצהרת טראמפ הוא רצה לרצוח כמה שיותר יהודים