וויפי. אילוסטרציה: shutterstock

ערה ומהירה: עיריית ירושלים החלה לאחרונה בהתקנת WI-FI חופשי לגלישה חינמית עבור התושבים והמבקרים במרכז העיר. המהירות: Mb 16 לגולש, יותר מפי עשרה מאשר בתל אביב.

בשלב הראשון הופעלה רשת ה-WIFI באזור השוק ומרכז העיר – ברחובות שמאי, הלל, בן יהודה, ואזור כיכר החתולות. בימים אלו מורחבת הרשת גם לאזור גן העצמאות.

בעוד מספר חודשים קליטת הרשת תורחב לכל רחוב יפו ותאפשר קליטת אינטרנט מהיר מהעירייה ועד לשוק מחנה יהודה.

"הרשת המהירה תתבסס על טכנולוגיה חדישה של גלים מילימטריים, אשר בניגוד לפריסת הסיבים האופטיים וקווי התמסורת מאפשרת פריסה מהירה, אינה כרוכה בחפירות ומפגעים לציבור וללא חשש מקרינה. המערכת שהותקנה הינה מערכת חכמה, היודעת לפזר עומסים כך שלא ייווצר מצב של קריסה באזור מסוים בגלל עומסי גלישה", הסבירו בעירייה.

נתוני הגלישה הראשוניים מהאזורים בהם הופעלה הרשת מראים כי כבר מתחילת הפעילות מאות גולשים התחברו מדי יום. בשבוע שעבר נרשמו 2,147 משתמשים, בממוצע של 406 משתמשים ליום והמספרים ממשיכים לגדול בהתמדה.

ראש העירייה, משה ליאון: "פריסת תשתית אינטרנט אלחוטי חופשי ומהיר במרכז העיר ממצבת את ירושלים כבירת החדשנות הטכנולוגית של ישראל, בשורה אחת עם הערים החכמות המובילות בעולם. התשתית תשרת את מיליוני התיירים המבקרים בעיר מדי שנה, כמו גם את תושבי ועסקי העיר שיזכו לגלוש באינטרנט במהירות שיא".