דואר ישראל. צילום: אדווה חולי

הקץ לשמועות: לאחר הכחשות גורפות מצד 'דואר ישראל' בדבר כוונתם לעזוב את ירושלים ולעבור למודיעין, מתגובת הדואר כפי שהוגשה לבית המשפט המחוזי במסגרת עתירה מנהלית שהוגשה נגד המהלך, נראה כי ההחלטה נתקבלה כבר בסוף השנה שעברה  "החלטת דואר ישראל על הקמת קריה דוארית בעיר מודיעין אליה יועתקו משרדי מנהלת החברה נתקבלה בסוף חודש אוקטובר 2017" נכתב בכתב התשובה.

כאמור, דואר ישראל הכחיש באחרונה את הפרסומים בדבר הכוונה להעתיק את המשרדים היושבים בירושלים למודיעין וכינו לא פעם את הפרסומים כ"שיקרים ומצוצים מן האצבע".

סניף דואר (צילום: ירון ברנר)

בחודש אוגוסט האחרון, הוגשה עתירה נגד דואר ישראל על ידי עו"ד יוסי חביליו, המועמד למועצת העיר במטרה "למנוע פגיעה אנושה ב – 1000 משפחות של עובדי הדואר המתגוררים בירושלים" ולהורות לבית המשפט לחייב את החברה להשאיר את משרדי ההנהלה בירושלים.

בשבוע שעבר, הוגשה תגובת הדואר, על ידי ב"כ אייל בליזובסקי ובה נטען כי יש לדחות את הבקשה מאחר שההחלטה נתקבלה בדואר ישראל לפני כשנה "ההחלטה נתקבלה בסוף חודש אוקטובר 17 והפכה לעובדה מוגמרת בחודש דצמבר 17 עת נחתם בין חברת הדואר לבין חברה פרטית הסכם שכירות ארוך טווח תוך ניצול הזדמנות עסקית שנקרתה בפני הדואר".  

עו"ד בליזובקי אף ציין כי "ההחלטה להעביר את משרדי הדואר אל העיר מודיעין נתקבלה בגדרי החלטה אסטרטגית של חברת הדואר להקים קריה דוארית שתכליתה לאחד את הסביבה התפעולית של החברה במקום אחד, מודרני ונגיש באופן שיחסוך כפילויות ויביא לצמצום עלויות משמעותי".

המועמד לראשות העירייה, עופר ברקוביץ' (התעוררות) מסר: "כבר בחודש ינואר התרעתי עם מכתב לרה"מ ולשר האמון בין השאר על השארת דואר ישראל בירושלים, זאב אלקין, על המחדל ועל הפגיעה הצפויה בעובדי הדואר הירושלמים עם המעבר למודיעין. מדובר בהחלטה הפוגעת באופן מהותי בירושלים ובעוגן תעסוקתי מרכזי בעיר".

עו"ד יוסי חביליו (מצילים את ירושלים) מסר: "רשות הדואר נוטשת את ירושלים ושקט. כולם עסוקים בבחירות ואף אחד לא זוכר את התושבים, את עובדי הדואר שיישארו בלי עבודה. הנהלת הדואר מזלזלת בחוק ובהחלטות הממשלה ומחליטה לעבור למודיעין, כי זה כנראה נוח יותר לכמה ממנהליה ובתגובה, דום שתיקה.

"שתיקה מהשר לענייני ירושלים אלקין, שתיקה מראש העירייה ברקת, שתיקה מחברי המועצה. שתיקה מכולם. כשכולם שתקו אני הגשתי עתירה, כי מישהו צריך לפעול. המעט שהעתירה עשתה עד עכשיו זה לחשוף את השקר של הנהלת הדואר שניסתה להסתיר את דבר המעבר, אבל אני אמשיך להיאבק כדי למנוע את מעבר הדואר למודיעין".