צילומים: ענבר טוויזר | באדיבות הישוב תקוע

פחות מ-24 שעות לאחר מציאת גופתה של הצעירה אורי אנסבכר ז״ל, התמלאו הרשתות החברתיות בדיווחים כוזבים על פרטים מזירת הרצח. השמועות נפוצו במהירות, מה שהביא את משטרת מחוז ירושלים לצאת בהודעה חריגה לעיתונות בה היא שוללת את תוכן השמועות והדיווחים.

״בהמשך לפרסומים שונים ברשתות החברתיות ובכלי התקשורת בנוגע לרצח שהתרחש אמש בעין יעל משטרת ישראל ממשיכה בחקירת מקרה רצח הצעירה אורי אנסבכר ז״ל. מאז מקרה הרצח  החלו פרסומים ודיווחים שונים, בפרט ברשתות החברתיות, אודות נסיבות מקרה הרצח לרבות תיאורי זוועה חסרי אחריות״ נכתב בהודעת המשטרה. 

אנו מבהירים כי מדובר בפרסומים חסרי כל שחר, הפוגעים הן בכבוד הקורבן והן בכבוד המשפחה תוך הטעיית הציבור. נבהיר כי משטרת ישראל פועלת מרגע האירוע בכלל הכלים והאמצעים העומדים לרשותה על מנת להתחקות אחר החשוד/ים במעשה. אנו קוראים לציבור שלא להפיץ שמועות כזב או דיסאינפורמציה מגורמים בלתי מוסמכים״.

על פי הדיווחים, אנסבכר ז״ל יצאה ביום חמישי נסערת ממקום עבודתה וביקשה ״להתבודד״. היא הוכרזה נעדרת בשעה 11:00 בבוקר, וסמוך לשעה 19:00 נמצאה גופתה. היום (שישי) היא הובאה ללמנוחות בליווי מאות ממכריה. "לימדת אותי להיות מאושרת ולצמוח מתוך הקושי, ואיך לעזור לאחרים לצמוח", ספדה לה תמה אחותה בדמעות,"רציתי לעשות הרבה דברים יחד לטייל. זה כבר לא יקרה. מבטיחה לך אורי שאני אנסה לחיות בשבילך". ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב גם הוא לרצח המזעזע ואמר כי "נמצא את האחראים לו ונמצה עמם את הדין".