בר ה'פישנזון'. צילום: אדווה חולי

בצעד חריג המשטרה הגישה השבוע כתב אישום לבית משפט לעניינים מקומיים נגד מנהל בר ״פישנזון״ ברחוב שמאי. החשד: הפעיל את בית העסק ללא היתרים ורישיונות מתאימים, אותם נדרש להוציא מעיריית ירושלים ומשטרת ישראל.

בכתב האישום שהוגש על ידי יחידת ״אבטחה ורישוי״ במשטרת ירושלים, נכתב כי המשטרה ערכה בבר במספר הזדמנויות ביקורות מהן עלה כי העסק פועל ללא אישור משטרה וללא רישיון עסק כדין. בביקורת נוספת שנערכה כחודשיים מהביקורת הראשון עלה כי בית העסק לא הוציא אישורים מתאימים כמתחייב בחוק.

ניהול עסק ללא רישיון מהווה כאמור עבירה פלילית שבצידה עונשים כמו הוצאת צו סגירה לעסק, הטלת קנסות גובהים, הותרת רישום פלילי ואף במקרים מסוימים נלווה לעבירה גם עונש מאסר בפועל של עד 18 חודשי מאסר בפועל.

כזכור, בחודשים האחרונים הגבירה משטרת ירושלים את פעולות האכיפה נגד ברים באזור מרכז העיר. בחודש ספטמבר ניתן לשני בתי העסק צו מנהלי - "אוקונול בר" ו"השוקא" שקיימו מסיבות רחוב במקום ולטענת המשטרה סיכנו את שלום הציבור. לאחר מכן בעלי הברים עתרו לבית המשפט שנעתר לבקשתם וביטל את צווי הסגירה שניתנו להם. בנוסף, בתחילת החודש אף הוצאה צו סגירה למשך 15 יום לבר ״אסקו בר״ לאחר שבמהלך פעילות משטרתית עלה כי בית העסק, לכאורה, מכר אלכוהול לקטין. .