החשודים בפרשת התעללות חסר ישע ב"שופרסל". צילום: ענת יורובסקי

הארכת המעצר של שלושת החשודים בהתעללות בחסר ישע בסניף שופרסל בגוש עציון, אמר נציג המשטרה: "החשודים ניצלו את המגבלות שלו".

כמו כן, בית המשפט האריך את מעצרם של שלושת החשודים ביומיים (29.8)- מנהל המחסן, תושב אפרת (לא מופיע בסרטון), שני החשודים האחרים, ביניהם מי שמופיע בסרטון - תושב מזרח העיר, החשוד השלישי גם ממזרח העיר.

נציג המשטרה אמר בדיון: "מחומר החקירה עולה שהתעללות הזאת נמשכת כבר מספר חודשים. ישנן עדויות שהסיפור הזה התחיל לפני 3-4 חודשים. החשודים ניצלו את המגבלות שלו והתעללו בן מספר פעמים ככל הנראה, בין אם במכות ובין אם בקשירתו. מדובר בשני פועלים, עובדים, ערבים ישראלים, שפגעו במתלונן. האדם הנוסף נקשר לאירוע מהעדויות שעלו. האירוע חמור. צורם ופוגע. העלו את התמונה של אותו אדם לרשת ועשו צחוק מאותו אדם בצורה מבישה".

"כנגד כל החשודים קיים חשד סביר"

השופט סילברמן אמר בהחלטתו: "שני הצדדים ביקשו למשוך את האירוע דנן למקומות פוליטים, אך סופו של דבר מדובר במעשים המדמים את העבירות המיוחסות לעיל ובכך יש להתמקד. כנגד כל המשיבים קיים חשד סביר בעבירות המיוחסות. אמנם, חלקם של כל אחד מהמשיבים באירועים שונה, אך בשלב זה לא ניתן לבצע הבחנה.

"גם אני אינני סבור כי מסוכנות הינה עילת המאסר המרכזית, כאשר אנו בוחנים את הפעולות והמעשים כפי שהתבצעו נקי מכל רעשי הרקע. אולם כן קיימת עילת מעצר של שיבוש".

איתמר בן גביר המייצג את חסר הישע, אמר לפני הארכת מעצרם: "הסרטון הוא רק קצה הקרחון ברשת שופרסל באותו מחסן. בסיפור הזה יש מוטיבים לאומניים, ונאמרו אמירות קשות נגד העם היהודי. מראות שמחזירים אותנו הרבה שנים אחורה".

לטענת עורכי הדין של החשודים, אלה נמצאים ביחסים חברותיים עם הצעיר בעל הצרכים המיוחדים. עורך דינו של החשוד המופיע בסרטון אף הציג בפני השופט סרטון בו החשוד מתנצל על המעשים שעשה.

עו"ד מחמוד רבאח, שמייצג את החשוד השלישי (תושב מזרח העיר): "מדובר בצעיר ללא עבר פלילי שעובד בסופר, הצעיר מכחיש את כל המיוחס לו ולטענתו שמו שורבב לפרשה. אנו ממתינים שהמשטרה תבדוק את גרסתו ותסיים את החקירה בהקדם".

ביום חמישי בשבוע שעבר, פועל ברשת שופרסל תועד כשהוא מתעלל בעובד חסר ישע בסניף בגוש עציון. בסרטון, שהופץ ברשתות החברתיות, נראה הפועל קושר את ידיו של העובד עם ניילון נצמד ומכה בו באמצעות גליל הניילון הנצמד. באותה העת, דרש ממנו לחזור על המילים שאמר: "אתה מנהל חלב". העובד חזר אחריו, ולאחר מכן הוכה בעורף. הנהלת שופרסל זימנה את הפועל לשימוע לפני פיטורים והגישה נגדו תלונה במשטרה