הרכבת הקלה. צילום: רועי אלמן

בחסות הצפיפות ברכבת הקלה:
 תושב מזרח ירושלים בן 47 נעצר השבוע (א') על ידי שוטרי מרחב ירושלים לאחר שכייס מכשיר פלאפון מנוסע בקו הרכבת הקלה. לאחר חקירתו התברר כי מדובר בכייס סידרתי שריצה 11 חודשי מאסר לאחר שכייס באופן סידרתי נוסעים בקרונות הרכבת הקלה בחסות הצפיפות הכבדה בקרונות הרכבת.

על פי החשד, ביום ראשון בשעות הצהריים נצמד החשוד לנוסע שנסע בקו הרכבת הקלה, וכייס ממנו את המכשיר הסלולרי. הגבר שהרגיש כי מכשיר הסלולר נלקח ממנו שאל את החשוד האם המכשיר אצלו אך זה טען כי "אין לו מושג במה מדובר". הנוסע הנחוש נעזר בנוסע שהיה לצידו וביקש ממנו להתקשר אל מכשירו, מכיסו של החשוד נשמע הצלצול והחשוד עוכב על ידי שוטרים שהיו בסמיכות לזירת האירוע.

גורם במשטרה ציין: "העובדה כי הוא משתחרר ומיד שב ומבצע לכאורה עבירה דומה מעידה על מסוכנתו וזו כנראה דרך חייו - לכייס אנשים תמימים".

אתמול, הגישה יחידת התביעות במשטרת ירושלם הצהרת תובע נגד החשוד. נציג המשטרה ציין בדיון הארכת מעצרו של החשוד: "מדובר באדם שכנראה שם כדרך חייו עבירות של כייסות של עוברי אורח תמימים ברכבת,  אדם שהורשע רק בדצמבר 2018 בעבירה דומה ויש לו שורת הרשעות דומות וכעת זמן קצר לאחר ששוחרר ממעצר ארוך, לפי החשד ביצע עבירה נוספת של כייסות מה שמעיד על מסוכנותו לביטחון הציבור ושלומו. מבקשים את הימים לצורך הכנת כתב אישום והבקשה למעצר עד תום ההליכים".