נשר בפרימיירה. צילום: שמואל כהן

חודש לאחר האירוע הטרגי שבו נהרג ארי נשר ז"ל בתאונה הטרגית בתל אביב, הגיע השבוע אביו, הבמאי אבי נשר, לסינמה סיטי ירושלים לפרמיירת סרטו החדש 'סיפור אחר'. בצל הטרגדיה, היה חשש שהפרמיירה לא תתקיים אך מי שעמד על כך שהיא אכן תקרה הוא נשר בעצמו שהגיע יחד עם בתו ונשא דברים מרגשים ביותר.

הפרמיירה נערכה ביום ראשון בערב, כשלאולם מקבלי הפנים הגיעו עשרות אוהבי קולנוע ביניהם גם רעיית הנשיא נחמה ריבלין, שנחתה בארץ כמה שעות לפני כן, הבעלים של המתחם משה אדרי ובתו לירון ואחרים. 

עוד לפני הקרנת הסרט עלה נשר עצמו לשאת דברים והקדיש את הסרט ללאון אדרי ז"ל, אחיו של משה שנפטר לפני כמה חודשים. "אני לא מכיר שום נסיבות שליוצר יש חופש יצירה כל כך מוחלט וזה בזכות לאון ומשה אדרי המופלאים", אמר. "השנה איבדנו את לאון וזו אבידה גדולה. הוא היה איש יוצא מן הכלל. אנחנו נמצאים במקום שלו, הסרט מוקדש לו. הוא קרה לפני הטרגדיה הפרטית שלי, טרגדיות זו לא המצאה פרטית שלי, זה קורה".

נחמה ריבלין ונשר. צילום: שמואל כהן

בהמשך סיפר נשר על הסרט, בו מופיע בנו ארי כמה שניות. "סרט הוא כמו ילד, זה דבר שאתה הוגה אותו, מטפח אותו ושומר עליו ובאיזו נקודה אתה מוסר אותו לעולם הרחב ואתה מקווה שהוא יודע ללכת על רגליו שלו, אבל אתה לא יודע את זה מראש. נסענו עם הסרט לפסטיבל טורונטו, שם אמרו האמריקאים שאם יש סרט ישראלי או אמריקאי הם מעדיפים את הישראלי.

צילום: רוני דלמאי

"שרדנו את חרדת טורונטו ואז הגענו לפסטיבל חיפה שזה קצת כמו להביא החברה שלך בפעם הראשונה הביתה. הסרט נגמר ואיש לא קם וכולם מוחאים מחיאות כפיים סוערות. הייתי בדרך לבמה והבן שלי הסתובב אליי וחייך. זה היה אושר, אושר גדול". 

תום נשר משה אדרי נחמה ריבלין אבי נשר. צילום: שמואל כהן

בלילה שלמחרת, אחרי אותו פסטיבל, קרתה התאונה הקטלנית בה נהרג ארי. מההתרגשות הגדולה סביב דבריו שכח נשר להזמין את שחקני הסרט לעלות לבמה, אבל גם הצליח לצחוק על זה, לחבקם ולזכות במחיאות כפיים רמות בסיום ההקרנה המרגשת.