ארנס. חיזוק למגזר | צילום: יואב דודקביץ'

הנטישה שתסייע לחרדים: חברת המועצה עליזה ארנס ('התעוררות') התפטרה לאחרונה במפתיע מוועדת המנגנון של העירייה, שעוסקת במינויים רגישים. בכך נתנה למעשה סיכוי גדול משמעותית לרוב לגורמים החרדים במועצה.

ועדת המנגנון מתכנסת מדי חודש לדון במינויים לתפקידים בכירים או מינויים שבקשר אליהם התעוררו בעיות כאלה ואחרות. בראשותה עומד סגן ראש העירייה אלישע פלג (הליכוד) ונכללים בה 12 חברי מועצה נוספים. בחלוקה גסה מונה הוועדה שישה חברי מועצה חילונים-דתיים ועוד שישה חברי מועצה חרדים. אלא שהחבר הנוסף הוא אריה קינג שמצביע ברוב המקרים עם הסיעות החרדיות.

בשבוע שעבר הופר הסטטוס קוו, כשפלג קיבל מכתב התפטרות פתאומי דווקא מחברת האופוזיציה ארנס. המהלך עורר שאלות בקרב הגורמים החילוניים בעירייה, שלא הבינו מדוע נציגת 'התעוררות' מחלישה את הכוח החילוני בוועדה

פלג: "אני יכול להביע צער שאת נציגי 'התעוררות' בוועדת המנגנון לא מעניינים תנאי ההעסקה של עובדי העירייה וקידומם. כנראה לא ניתן להוציא כותרות מעניינות מהוועדה ולכן אין ל'התעוררות' עניין להשתתף בה".

מ'התעוררות' נמסר: "לסיעה נציגות בוועדת המנגנון העירונית על ידי חבר המועצה דן אילוז. עבודת חברי המועצה הינה בהתנדבות מלאה וזמנם מוגבל, חברת המועצה עליזה ארנס מתפקדת כיו״ר ועדת הביקורת העירונית וחברת ועדת המכרזים ומשקיעה את זמנה ומרצה בועדות נוספות. חברי המועצה של התעוררות מייצגים את הציבור הירושלמי בכל הועדות, גם אלו שננטשו על ידי עלי תאנה ונציגי הציבור הפלורליסטי בקואליציה".