בויאר השבוע. דיבורים במקום דחפורים. צילום: יואב דודקביץ

אחרי שמאות תלמידי פנימיית 'בויאר' איימו לחסום את עבודות הבנייה, 'האגודה לקידום החינוך' החליטה לדחות את תחילת הקמתו  של בית הספר 'דרור' החדש. "לא ניתן יד לשינוי בשטח המתחם, הפקרת בטחון ילדינו ופגיעה בשטח המחיה שלהם", זעמו ההורים השבוע

ביום ראשון השבוע קמו תלמידי פנימיית 'בויאר' וגילו להפתעתם שהמתחם הסמוך למגורים גודר בגדר ענקית. באותו רגע הם הבינו שעבודות הבנייה האינטנסיביות של בית הספר 'דרור', שעל פי ההערכות אמורות להימשך כשנתיים, עתידות להתחיל ממש בימים הקרובים. בתגובה החלו מאות תלמידים להתארגן לקראת מה שהיה אמור לכלול חסימה של העבודות, השבתת הלימודים והפגנות מול משרדי 'האגודה לקידום החינוך', שאחראית גם ל'בויאר' וגם ל'דרור'.

הורי התלמידים שיגרו מכתב חריף למנכ"ל האגודה איתן מורן, ובו רשמו: "לא ברור לנו מדוע עבודות בנייה אינטנסיביות ומקיפות, אשר להן השלכות רבות וקשות, החלו היום כאשר אנו יודעים על כך רק מאתמול בערב".

לעצור הכול, ומיד

ההורים דרשו מהמנכ"ל תשובות בנוגע לשעות העבודה הצפויות, והסבירו כי "יש חניכים הלומדים לבגרויות וזקוקים לסביבת למידה מיטיבה". באשר להסדרי הגישה החדשים הצפויים, הם ציינו בפני ההנהלה כי "התלמידים מגיעים לאחר חופשות וסופ"שים בתחבורה ציבורית עם מזוודות". הם דרשו גם לדעת אם יוקצה שומר לשמור על בטחונם של הילדים על מנת לוודא שהפועלים אינם נכנסים לשטח הפנימייה, והביעו דאגה גם לעתיד אנדרטת הזיכרון שנמצאת בשטח הבנייה.

כרזת ההפגנה שלא היתה

לבסוף, ההורים הפצירו במנכ"ל האגודה לעצור לאלתר את עבודות הבנייה במתחם ורשמו: "לא ניתן יד לשינוי בשטח המתחם, הפקרת הביטחון של ילדינו ופגיעה בשטח המחיה שלהם. ננקוט את כל האמצעים העומדים לרשותנו (הפגנות, שביתות וכו') עד לקבלת מידע מספק על המתחולל במתחם הפנימייה, כך שילדינו, חניכי הפנימייה של האגודה אשר אתה עומד בראשה, לא ייפגעו".

לאחר האיום שהשמיעו ההורים ותלמידי הפנימייה החליטה האגודה להפסיק את עבודות הבנייה בשטח עד שיתקיים שיח בין נציגי הפנימייה לאגודה. עם זאת  נראה כי המאבק ימשיך, שכן לא צפוי שהאגודה תיסוג מכוונתה לבנות מבנה עבור בית הספר 'דרור'.