השכן של מיכל סלה במוצא. צילום: לירן תמרי

לאחר הלילה הקשה שעבר על היישוב מוצא, השכן של מיכל סלה ז"ל מספר בשיחה עם מיינט ירושלים על הרגע בו דפק בעלה על דלת ביתו. כמו כן, בית המשפט האריך את מעצרו של הבעל  החשוד עד ליום חמישי (10.10). 

"באתי הביתה בערך בעשרים לשבע", סיפר השכן, "ראיתי גבר שרוע על מפתן דלתי שוכב על הרצפה מכוסה בשמיכה. היו סימני דם שאלתי 'מה אתה עושה פה'. הוא אמר 'אני צריך עזרה, תעזרו לי'. ראיתי את אשתי עם ילדה קטנה בת שנה יושבת על הרצפה. אשתי קילחה את התינוקת".

אשתו סיפרה גם היא על השתלשלות האירוע: "שמעתי דפיקות בדלת, פתחתי אותה וראיתי גבר עטוף בשמיכה מחזיק תינוקת יושב על הרצפה ונשען על הקיר. הוא אמר אני צריך עזרה תביאי לי כוס מים ותיקחי את הילדה.

מיכל סלה ז"ל. צילום: באדיבות המשפחה

"נכנסתי לבית עם הילדה בידיים התקשרתי למשטרה, שוחחתי איתם עברתי על מספר שאלות. כיוונתי את מד"א איך להגיע לבניין וטיפלתי בילדה. הוא היה נראה בסדר גמור מבחינת השיח, לא נראה נסער או מבולבל, אלא אדם הנראה במצוקה. לאט לאט הוא איבד הכרה. החולצה של התינוקת הייתה מגואלת בדם".

אמש נדקרה למוותמיכל סלה ז"ל (32), עובדת סוציאלית ממושב בית זית שהכירה את בעלה במסגרת עבודתם עם נוער בסיכון במרכז הכלה חינוכי בירושליםמיכל אמא לתינוקת בת שמונה חודשים ובת למשפחה בת שישה ילדים, היא הרביעית. מצבו של בעלה כאמור באורח קשה והוא מורדם ומונשם בבית חולים בירושלים.

כתמי הדם בבית. צילום: לירן תמרי

עני מלדברן, שכנתה של מיכל סלה ז"ל, סיפרה כי כששהתה אמש בביתה ראתה את בעלה של מיכל שכוב על הרצפה וחשבה שמדובר באדם שנפל מהקומה השלישית. "ביקשתי ממד"א לדעת מה קורה", סיפרה.

עו"ד עידן גמליאלי שמייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את החשוד ברצח אשתו: "מדובר בטרגדיה נוראית. החשוד מאושפז בבית החולים במצב קשה כשהוא מורדם ומונשם ולכן בשלב זה גרסתו לא נשמעה. לאחר שמצבו הרפואי ישתפר נוכל ללמוד את גרסתו להשתלשלות האירועים ולבחון את המשך צעדינו".