סטטיק ובן אל

רשימת האמנים שצפויים להופיע בעיר בחגיגות פורים ויום העצמאות שפורסמה הבוקר (ב) במיינט הצליחה לעורר תגובות נזעמות שכן ברשימה לא נכללות זמרות

״רשימה מגוונת ללא ספק. בנים, ועוד בנים ועוד בנים ועוד בנים.... מה קרה אין אף אומנית אישה מוערכת במדינה שאפשר להביא להופיע?״ כתבה תושבת זועמת בחשבון הפייסבוק. גולשת נוספת כתבה: "האם העירייה מתכוונת להגיב למה היא לוקחת את כספי הארנונה שלי וממנה בעזרתם הדרת נשים"

חברת המועצה עינב בר-כהן (התעוררות) אמרה בתגובה כי ״במדינת ישראל יש כל כך הרבה זמרות מצליחות ומוכשרות. לטובת עיריית ירושלים הנה רק רשימה חלקית: עדן בן זקן, שרית חדד, קרולינה, שירי מיימון, זהבה בן, אתי לוי, קרן פלס ונטע ברזילי. זאת בושה שנשים מודרות מבמות בירושלים, אסור להסכים שזה יקרה, ואדרוש שזה ישונה״.    

אריאלה רג׳ואן: ״עיריית ירושלים חרטה על דגלה שוויון מגדרי״

סמנכ"לית וראשת מינהל תרבות חברה וספורט בעיריית ירושלים אריאלה רג׳ואן אמרה בתגובה כי ״המידע שפורסם הינו היערכות ראשונית לאירועי פורים ואירועי יום העצמאות. מטבע הדברים, בשלב הזה של השנה - המידע עדיין איננו שלם. כבר כעת ישנן אמניות המתוכננות להופיע בפורים באירוע מרכזי לילדים וישנן כאלו שמתקיימים מגעים עמן. עיריית ירושלים חרטה על דגלה שוויון מגדרי בכל היבטי החיים בעיר ובכללם באירועים מרכזיים להנאת הציבור. בהובלתי את מינהל תרבות חברה וספורט אנו נותנים את הדעת ואת תשומת הלב לייצוג שווה של נשים וגברים במופעים בעיר.

"בכל השנים שחלפו - תמיד הופיעו אמנים ואמניות אלו לצד אלו בירושלים וכך גם יהיה בשנה הקרובה ובשנים שיבואו. אני מקדמת באופן אישי את הנושא יחד עם אורלי בן אהרון יועצת ראש העיר ומנהלת המחלקה לפיתוח מנהיגות וקידום נשים, ועם לורה ורטון מחזיקת תיק קידום מעמד האישה״.


רשימת האמנים | mynet
חברת המועצה לורה ורטון אמרה: "אני מברכת על הרגישות לנושא ושותפה מלאה בה. בדקתי את הנושא והובהר חד משמעית שישתתפו בחגיגות גם זמרות וגם זמרים. כרגע יש מגעים לסיכום על מחיר ושיבוץ, וברור לגמרי שיהיו נשים לצד הגברים שהוזכרו. הרשימה אינה סופית כלל. לשמחתי עומדת בראש הפירמידה הרלוונטית, ראשת מינהל תרבות ופנאי, אישה שדואגת ותדאג לשוויון מגדרי יחד עם היועצת לקידום מעמד האישה, אורלי בן אהרון, שיחד איתי כמחזיקת התיק, מחויבות לחלוטין לשמירה על האינטרסים, הייצוג השוויון  והקידום של נשים בעיר הזאת. נמשיך לעקוב וגם לקדם נושאים אלה״.

יו"ר העמותה הקהילתית גבעת מרדכי וחבר פעיל במיזם "המשקיף הירושלמי", קובי אייזן מסר: "כחלק מעבודתנו ב'משקיף הירושלמי' הבחנו בסכומי כסף חריגים שהעירייה מאשרת בוועדה לפטור ממכרזים, תוך עקיפת חוק חובת המרכזים החל על הרשויות המקומיות. על רקע זה בולטת במיוחד ההוצאה הגדולה למופעי יום העצמאות של עיריית ירושלים. מדוע למשל מופע בשעה 1:40 בלילה צריך לעלות למעלה מ-100 אלף שקלים? זה הזמן לעשות חושבים. האם צריך לממן אומנים שלוקחים סכומי עתק בצורה הזו? האם בערב אחד העירייה צריכה לבזבז תקציב כל כך גדול שיכול באמת להביא בשורה לעיר בהרבה תחומים? העירייה חייבת ליטול אחריות על כספי הציבור ולשאול אותו האם הוא רוצה להוציא כאלה סכומים בערב אחד".