ליאון. צילום: יואב דודקביץ'
הפלוס

אישר את הסכם הגג לבניית 23 אלף יחידות דיור חדשות: ההסכם לבניית המסה האדירה של יחידות הדיור צפוי להכניס לקופת העיר כמיליארד שקל. אלפים רבים מתוך מה שאושר יימכרו במסגרת התוכנית 'מחיר למשתכן' עבור זכאי משרד השיכון.
הכפלת תקציב התרבות: תקציב הפעילות הוכפל מ־24 ל־58 מיליון שקל. מדובר בתרבות למגזרים השונים, בין היתר מינהל תרבות, אגף תרבות תורנית ואירועי תרבות לציבור המזרחי במסגרת מה שמכונה מורשת מן המזרח. 
אישור רפורמת העסקים: במקרה זה מדובר במהפכה קטנה בשילוט, נושא שתמיד הפחיד את בעלי העסקים. עד היום כל עסק שילם מאות שקלים גם עבור מה שמכונה 'שלט רגיל', שבא לזהות במה הוא עוסק. עכשיו הוא יהיה פטור מהתשלום. כמו כן ניתנה שורה של הנחות על סוגי שלטים נוספים.
שעת חניה חינם לתושבי העיר: ועדת הכספים שעת חניה חינם לירושלים. העלות שתספוג קופת העירייה עומדת על 25 מיליון שקל. 
המינוס

הכישלון בהכנסת סיעת 'התעוררות' לקואליציה: אחרי מגעים מתישים, שנמשכו יותר מחודשיים, השיחות בין הצדדים התפוצצו והסיעה הגדולה ביותר במועצה נותרה מחוץ לקואליציה.
אי מניעת אישור הקמת מכללות צה"ל במורדות עין כרם: ראש העירייה היה בצידם של המתנגדים להקמת המכללות בצמוד לשכונה הציורית, אך הוועדה המחוזית אישרה את התוכנית בכל זאת.
הסכמים קואליציוניים נדיבים מאוד כלפי המגזר החרדי: כולל הכנסת סעיפים שלפיהם לא יתקיימו פסטיבלים ואירועי חוצות שיפגעו ברגשות החרדים. אך הסעיף אינו מפרט מהי פגיעה ולפיכך משאיר מקום רב לפרשנות. כמו כן הוקמו גופים חדשים, כגון אגף משאבי חינוך חרדי.
 
הרכבת הקלה בעמק רפאים: כל מתנגדי מעבר הרכבת הקלה ברחוב עצמו היו בעד ליאון, לפני היבחרו. הסיבה: הוא תמך באופציית המנהור, שתשאיר את עמק רפאים כמו שהוא. אלא שהוועדה המחוזית אישרה שהרכבת תעבור ברחוב עצמו, ולפי שעה ליאון לא צלח במשימת המנהור ואיבד את תמיכת המתנגדים למעבר הרכבת בעמק רפאים.

ברקוביץ אחרי ההפסד בסיבוב השני. צילום: יואב דודקביץ'
עופר ברקוביץ': "תחושה של שקט לא בריא"

יו"ר האופוזיציה עופר ברקוביץ' דווקא חושב שהעירייה לא ממש מתפקדת. "התחושה בכיכר ספרא היא בעיקר של שקט לא בריא. העובדה שמחצית מתושבי ירושלים שבחרו את 'התעוררות' כתנועה הגדולה ביותר במועצת העירייה אינם מיוצגים בקואליציה, מעיבה על היכולת של ליאון לקדם את העיר באיזונים ובחשיבה עבור כלל האוכלוסיות. ליאון מנסה ליצור מצג כאילו הכול רגוע, אך בכך גם משתיקים את העובדה שמקדמים בעיקר את האינטרסים של דגל התורה וש"ס שמנהלים את העיר וכן אין יוזמות חדשות לחיזוק ירושלים ולהשארת הצעירים בבירה. מדאיג אותי שדוחקים את הציבור הפלורליסטי. אני דואג מכך שהחינוך החרדי הממלכתי לא מקבל התייחסות, כמו גם מכך שאין שום תוכנית כיצד מביאים לכאן חברות הייטק וחברות בתחומים נוספים ופתרונות ליצירת שטחי תעסוקה נוספים. ראש העירייה מדבר על העולים החדשים אבל פתאום אנחנו מגלים שתקציב הקליטה קוצץ. לאחרונה ראינו גם את אישור הקמת הכולל החרדי ברמת שרת, שכונה שהיא ברובה חילונית. אנחנו בעד כוללים וישיבות, אנחנו אוהבים את כולם, אבל צריך לעשות את זה בחוכמה. אני כן יכול לפרגן על כך שראש העירייה אימץ את רפורמת העסקים של עינב בר־כהן. אם תגיע הצעה להצטרף לקואליציה נבחן אותה. כרגע אנחנו בחוץ". 
ליאון: "הקואליציה רחבה ומתפקדת"

"אני מלא סיפוק ממה שהשגנו בימים הללו. חוץ מ'התעוררות' יש לנו קואליציה רחבה ומתפקדת, וגם סגרתי בתוך חודש ינואר את התקציב הגדול ביותר לירושלים, שכולל 950 מיליון שקל תמיכה ממשרד האוצר. האתגר המרכזי של השנים הבאות הוא להחזיר לירושלים את הצעירים. לצורך זה כבר בחודשיים האחרונים ועדת התכנון עבדה כדי לשחרר את הפקק שנוצר. המדיניות שלי היא בנייה כמה שיותר לגובה ובפרט באזורי הרכבת הקלה בעיר והצירים שאמורים להתווסף בקרוב. ייבנו אלפי יחידות דיור חדשות ואיפה שאפשר תהיה גם בנייה לגובה. אני מסתכל על זה כעל משימה של להיות או לחדול. זה הדבר היחיד שדרכו נוכל להחזיר לפה את הצעירים. אני מקווה שאצליח במשימה שעומדת בראש סדר העדיפויות שלי.
"בימים אלה מתוכנן מרכז הייטק גדול בגבעת רם. ונמשכת בניית רובע הכניסה לעיר, כמו גם של המרכז המסחרי החדש שאישרנו בעטרות, שיהיו בו יותר מ־20 אלף מ"ר של מסחר. עם זאת, יש מחסור גדול במתחמי משרדים בירושלים והתפוסה היא בגובה של יותר מ־95 אחוז. לכן לצד בניית דירות חדשות יש צורך דחוף במרכזי תעסוקה שייתנו מענה לחברות שרוצות להגיע לירושלים. עובדים על זה".