זירת האירוע במרכז העיר (צילום: לירן תמרי)

חקירת אירוע הדקירה בתחנת האוטובוס בשכונת גבעת שאול ממשיכה להסתעף, כאשר המשטרה מייחסת לצעיר החשוד בדקירה - עבירה של ניסיון לרצח.

כזכור, ביום שני השבוע, ביצעה המשטרה שימוש בירי חי במהלך ניסיון מעצר של בן העדה האתיופית באזור מרכז העיר. בהודעה שהוציאה המשטרה צוין כי הצעיר חשוד באירוע דקירה שהתרחש בגבעת שאול זמן קצר לפני כן. עוד צוין כי הצעיר אחז בסכין ואיים על עוברים ושבים: "החשוד שנמלט מהמקום, אותר באזור מרכז העיר כשהוא מאיים באמצעות סכין שאחז על עוברי אורח, השוטרים ביצוע ירי במקום". בעקבות האירוע החריג המחלקה לחקירת שוטרים פתחה בחקירת נסיבות האירוע.

בדיון הארכת מעצרו של החשוד, בחור ישיבה (22) בן העדה האתיופית, ציין נציג המשטרה כי החשד שמדובר לניסיון לרצח לאור "התנהגות המשיב באירוע". עוד עולה מהחקירה, אותה מובילים חוקרי מרחב מוריה כי החשוד ציין שהרקע לדקירה הוא התנהגותו של הנדקר "שהכעיסה" את הדוקר.

כאמור, בתום סריקות נרחבות שביצעה המשטרה, אותר החשוד במרכז ירושלים, סמוך לכיכר צה"ל כשהוא מאיים על עוברת אורח, נערה בת 15 באמצעות סכין. לאחר שצוות יס"מ הגיעו למקום וחשו סכנה מוחשית אלו ביצעו ירי חי לעברו. מעצרו של הצעיר האורך היום בפעם השנייה בחמישה ימים בהן הוא יעובר הסתכלות פסיכיאטרית.