השטח עליו יוקם המגדל. צילום: פרטי

המאבק החדש של תושבי שרי ישראל: דיירי פרויקט היוקרה גילו לאחרונה כי העירייה מתכננת להקים מול הבניין שלהם מלון של 18 קומות, פחות מחודש אחרי שהצליחו להגיע להסכם פשרה מול נציגי קניון ומרכז רפואי שפעלו סמוך למתחם - והפריעו לשגרת חייהם.

זה חודשים ארוכים שתושבי הפרויקט החדש והיוקרתי טוענים כי שגרת חייהם נפגעה. הסיבה: תחילה זו היתה מלחמה על הכניסה לסניף הרפואה הדחופה שנפתח במקום, שעברה דרך הכניסה לבניין המגורים. הדיירים התעקשו כי אין כל סיבה שישלימו עם נוכחות גבוהה ותכופה של מבקרי הסניף. לאחר מכן היו אלה בעיות החניה שנגרמו כתוצאה מעלייה חדה במספר המבקרים ברחוב

כעת, פחות מחודש לאחר שוועד הבניין חתם על הסכם פשרה שלפיו הכניסה ל'טרם' תוסב למקום אחר והדיירים אף יפוצו בסכום גבוה לטובת תיקון ושיפור פני הכניסה, קיבלו הדיירים בשורה נוספת: הוועדה המחוזית הפקידה תוכנית שלפיה הבניין הסמוך, שבו נמצאים המרכז המסחרי וסניף טרם, שנכון להיום יש בו שתי קומות בלבד, יהפוך לבניין מסחר ומלונאות של 18 קומות

המחוזית הקציבה 60 יום להגיש התנגדויות. אלא שבאותו הסכם פשרה שעליו חתם ועד הדיירים הוכנס סעיף שלפיו הדיירים לא יתנגדו לתוכנית, "כל הרחוב מלא מודעות המיידעות את הדיירים על האפשרות להגיש התנגדויות ולנו אסור", אומר דייר בבניין. "הוועד חתם על ההסכם בלי לשתף אותנו וכעת עלינו לקבל את הגזירה?" 

לדברי התושבים, תוספת של 16 קומות על השתיים הקיימות תחסום את הנוף והשמש ל־40 דירות לפחות, שפונות לכיוון דרום

מי שמלווה את הדיירים הוא הפעיל החברתי רונן בן יאיר. לדבריו, האזור נמצא בימים אלה בתנופה והתפתחות בשל מיקומו המבוקש - סמוך לתחנת הרכבת לתל אביב, לקניון מסחרי ולתחנה המרכזית, דבר שייתכן שדווקא יעלה את ערך הדירות. "אשמח לשבת עם הגורמים הרלוונטיים ולהגיע לפשרה, כמובן הכול בהתנדבות מלאה על מנת לנסות להשכין שלום", אמר.