שיחת טלפון. אילוסטרציה: shutterstock

ניסיון "ההפללה" שכוון נגד ברקוביץ: מערכת הבחירות הסתיימה אך השפעותיה עדיין מהדהדות. הקרן החדשה הגישה הבוקר (ד') תלונה רשמית במשטרה על זיוף והתחזות.

אתמול (ג'), לאורך כל שעות היום בוצעו שיחות טלפון שהתחזו להיות מטעמה של הקרן החדשה, אותה הקרן שגורמים פוליטיים ניסו לקשור לעופר ברקוביץ.

השיחות כוונו לקהל המצביעים הימני בבירה מתוך מטרה "לעודד" ולשכנע אותם לצאת ולהצביע עבורו.בצעד זה ניסו אותם גורמים עלומים ״להפליל״ את עופר ברקוביץ כזה שאכן מתקיים קשר בינו לבין הקרן החדשה.

בעקבות זאת הגישה הקרן תלונה במשטרה. "לאחר שאתמול אלפי מצביעי ימין בירושלים קיבלו שיחות טלפון מפוברקות שהתחזו להיות מהקרן החדשה לישראל - במטרה לעודד אותם להצביע לעופר ברקוביץ בבחירות לראשות עיריית ירושלים", נמסר מהארגון, "הקרן החדשה לישראל לא התערבה ולא תתערב בבחירות מוניציפאליות או ארציות".

"פייק ניוז מסוג שיחות הטלפון המפוברקות מסכן את רקמת הדמוקרטיה הישראלית, כשם שהסתה לאלימות שמופנית נגד הקרן החדשה לישראל מסכנת את ביטחונם האישי של עובדי הקרן", אמר מנכ"ל הקרן החדשה לישראל מיקי גיצין, "אנחנו קוראים למשטרת ישראל לא להתעלם כפי שעשתה בעבר מתלונות קודמות שהגשנו על הסתה לאלימות שהופנתה נגד הקרן החדשה לישראל, לחקור לעומק את התלונה שהגשנו ולהביא לדין את האחראים לזיוף ולהתחזות".