שכונת הר חומה התאבלה השבוע על ד"ר אלי פיליפ טויטו ז"ל (52), רופא המשפחה בקופת חולים 'מאוחדת' שעבד שנים במקום וטיפל באלפי תושבים בחום ואהבה. ד"ר אלי פיליפ טויטו ז"ל נפטר מאירוע לב והשאיר אחריו אישה וחמישה ילדים.

ד"ר אלי פיליפ טויטו ז"ל. צילום: באדיבות המשפחה

"אין מילים לתאר את גודל האסון שנפל על הקהילה בהר חומה", רשמה רונית, שעבדה עם ד"ר טויטו במשך שנתיים, "זכיתי להכיר אדם נפלא, נעים הליכות שמקבל את הפציינטים שלו תמיד בסבר פנים יפות. אדם צדיק ועניו שעזר הרבה ובלט בצניעותו".

"ד"ר אלי פיליפ טויטו ז"ל, מעבר להיותו רופא אהוב הוא היה בנאדם כל כך מיוחד", הוסיפה שני, תושבת השכונה, "תמיד עם מאור פנים, נעים הליכות. דואג תמיד לשאול לשלום המשפחה ותמיד מתעניין ומטפל על הצד הטוב ביותר. אהוב על כולם".

גם שרה, תושבת נוספת, החליטה כי עליה להספיד את ד"ר טויטו ורשמה: "ד"ר טויטו היה עבורנו הרבה מעבר לרופא משפחה. הוא היה חבר אמיתי, אחד שמקשיב, שאכפת לו ממך כאדם ולא רק כפציינט. הרבה פעמים במסדרון המרפאה כשחיכינו לתור להיכנס (לפחות שעה וחצי), היינו משוחחים כולם על כמה שווה להמתין בתור כדי להיכנס אליו. אנשים היו מספרים ש'הוא לא רק רופא, הוא גם הפסיכולוג שלי'. לא מעט פעמים הוא היה מוותר על ההפסקה שלו, ספק אם היה אוכל או שותה משהו רק כדי להגיע לכולם ותמיד תמיד בחיוך ובאוזן קשבת. קשה לי לחשוב שהוא כבר לא יהיה שם בחדר שלו".

"לא מצליח לעכל, אדם משכמו ומעלה. כל כך מסור, אכפתי ומאיר פנים", "לא מאמין שאדם וחבר כזה הלך. לא נתפס, איש ענק", "הלם מוחלט! אבידה קשה לתושבי השכונה רופא מס' 1", "אני כבר שעה בוכה איזו בשורה קשה. אין אנשים כאלה, מיוחד במינו", אלה רק חלק ממאות התגובות של תושבי הר חומה בשומעם את הבשורה על מותו.